Halıkent

11 BRANŞTA, 796 SPORCU YARARLANIYOR

Spor faaliyetlerinde İlçede farklı çalışmalara imza atan Gençlik ve Spor Müdürlüğü, haftanın 7 günü düzenlediği 11 branşta, 796 kursiyer spor kurslarından yararlanıyor.

                Gençlik ve Spor Müdürlüğü yaz aylarında düzenlediği spor kurs eğitim faaliyetlerini, kış aylarında da salon kursları düzenleyerek sürdürüyor.

                İlçemiz Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumunun da destek verdiği kurslarda, 11 farklı spor branşında antrenörlerin desteği ile İlçemiz çocukları ve gençler spor yaparak kendilerini geliştiriyor.

                Her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik gündüz saatlerinde JİMNASTİK, FUTSAL, BASKETBOL , VOLEYBOL, OKÇULUK, TE-NİS, KARMA SPOR, ATLETİZM, GÜREŞ ve HOKEY  spor branşların da 645 öğrenci yararlanıyor.

                Diğer yandan İlçedeki Gençlere yönelikte 3 farklı program ve saatlerinde 38 kişi de Tenis kurslarından yararlanıyor.

                Kredi Yurtlar Kurumunda barınan öğrenciler içinde kurs faaliyetleri düzenleyen Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, burada da 40 yükseköğrenim öğrencisine Tenis kursu veriyor.

Yine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünye-sinde kursiyerler ve Kredi Yurtlar Kurumu bünyesindeki öğrenciler için açılan Plates kursuna da 73 kursiyer faydalanıyor.

                Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ, Kurumumuz her branşta kurs faaliyetini vatandaşlarımızla ve öğrencilerimiz ile buluşturmaya gayret ediyor. 7 gün süren kurs faaliyetlerimizde şu anda 796 kişi faydalanmakta. Bu sayıyı daha da yükseklere taşımak için çalışıyoruz. Kurs faaliyetlerimize desteklerini esirgemeyen İlçemiz Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğüne teşekkür ediyorum " dedi.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK da, İlçemizde öğrencilerimizden, vatandaşlarımıza kadar 800'e yakın kişinin spor yapması ve bu spor faaliyetlerinden yararlanması bizleri mutlu ediyor. Belediyemiz olarak her daim kurs faaliyetlerine desteğimiz sürecektir " dedi.

    * Cengizhan ERDEM