18 KİLOMETRESİ TAMAMLANDI

İlçemizde hükümet ve belediye yatırımları devam ederken, Karayolları Bölge Müdürü Yakup DOST ve Başkan Selami SELÇUK, Selendi yolunda gelinen son noktayı birlikte incelediler.

             İlçemizde hükümet ve belediye yatırımları devam ederken, Karayolları Bölge Müdürü Yakup DOST ve Başkan Selami SELÇUK, Selendi yolunda gelinen son noktayı birlikte incelediler.

               İlçemizi Akdeniz ve İç Anadolu'ya bağlayacak olan A1 standardında yapılan Demirci - Selendi yolunda Esenyurt Mahallesine kadar olan 15 kilometrelik bölüm geçtiğimiz Ağustos ayında hizmete açılmıştı.

               Çalışmaların diğer bir ayağı olan Selendi yönünden de inşaat çalışmaları süratle devam edi-yor.

               Selendi Hava oğlu mahallesi ve Demirci Alaağaç mahallesi arasındaki 3 kilometrelik bölüm de asfaltlanarak hizmete sunuldu.

               İlçemize gelen Karayolları 2. Bölge Müdürü Yakup DOST, ilk olarak Belediye Başkanı Selami SELÇUK'u makamında ziyaret ederek, bölgede ulaşım yatırımları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

               Bölge Müdürü DOST ve Başkan SELÇUK daha sonra Demirci - Selendi yolunda devam eden çalışmaları yerinde incelediler.

              Bölge Müdürü Yakup DOST, Demirci'nin ulaşım yatırımlarındaki geç kalmışlığını devam eden Selendi yolu, Köprübaşı - Demirci yolu ve Gördes yolu yatırımlarını hızla tamamlayarak neşter vurulacağını söyledi.

 

KIYMETLİ BAKANIMIZ RUHSAR PEKCAN'A TEŞEKKÜRLER

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK ise yaptığı açıklama da: "Türkiye'nin her noktasında olduğu gibi Demirci'mizde de ulaşım yatırımları devam ediyor. Karayolları 2. Bölge Müdürümüz Yakup DOST'u, bugün makamımızda ağırladık. Akabinde Selendi yolunda birlikte devam eden çalışmaları yerinde gördük. Karayolları Bürokratlarının bölgemiz üzerinde ulaşım çalışmaları ve gayretlerinde Kıymetli Ticaret Bakanımız, hemşehrimiz Ruhsar PEK CAN etkisini hissetmekteyiz. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN'a ilçemizin her sorununda destek verdiği için teşekkür ediyorum.

                Demirci - Selendi yolunda şu ana kadar 18 kilometrelik bölüm tamamlanmış durumda. Karayolları Bölge Müdürü Yakup DOST ile yaptığımız görüşmelerde gelecek yıl olası bir aksilik yaşanmadığı takdirde Selendi yolunu tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

                Her zaman söylediğimiz gibi Demirci'miz için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz " dedi.    

*Cengizhan ERDEM