18 MİLYON ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

Türkiye genelinde ana okulu dahil olmak üzere ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 18 milyon öğrenci, karnelerini aldı

                17 Ocak 2020 Cuma günü karnelerini alan öğrenciler, 03 Şubat 2020 Pazartesi günü ikinci dönem eğitim-öğretime başlayacak.

                17 Ocak 2020 Cuma günü Hikmet Arsal Anaokulu, Atatürk İlkokulu, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde karne dağıtım töreni ger-çekleştirildi.

                Törene   Kaymakamımız Adem KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ, Şube Müdürleri  Ünal ÖZCAN ve Müslüm Ünsal ALPAY katıldı.

                İlçemizde  49 okulda 566 idareci ve öğretmen görev yaparken 5381 öğrenci karne sevinci yaşadı. Öğrencilerin karnelerini almanın sevincini yaşadılar.

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ; “2019-2020 eğitim öğretim yılı Birinci dönem karnelerimizi aldık.

                Yaklaşık beş ay süren eğitim öğretimin ardından ara tatile girmiş bulunmaktayız. Bu ara tatilinde hem dinlenip hem de derslerimizin tekrarını yapacağız. Kimimizin karnesi çok iyi kimimizin orta kimimizin de kırık notlar olacak bizlere düşen görev ise çok çalışıp başarıyı elde etmek olacaktır.

                Boş zamanlarımızda kitap okumayı asla ihmal etmemeliyiz. Sistemli ve azimle çalıştığımızda elbette mükafatını alacağız.

                Bu anlamda siz değerli öğrencilerimizin ikinci döneme daha gayretli ve başarılı bir şekilde girmemiz gerekiyor. Şimdiden çalışmalarınızda canı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

 

        *Cengizhan ERDEM