4 ÜLKEDEN 30 KATILIMCI İLÇEMİZDE

                Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından ha-zırlanan proje kapsamında 4 ülkeden 30 kişi 1 hafta boyunca ilçenin kültürünü ve tarihini inceleyecekler.

                “Okullarda Şiddet ve Zorbalığa Karşı Hoşgörü ve Saygıyı Güçlendirme” isimli KA229 projesi Erasmus+ kapsamında Avrupa komisyonu ve Türkiye ulusal ajansı ta-rafından desteklenmeye layık görülmüştü.

                Proje kapsamında 16 - 22 Şubat 2020 tarihleri arasında İlçemize, Polonya, Makedonya, İspanya ve Romanya’dan 22 öğrenci, 8 öğretmen ziyaretlerde bulunuyor.

                2 yıl süreli ve 30 Bin Euro hibeli olan projede İlçemize gelecek olan 30 kişilik heyet, İlçemizin, tarihi yerlerini gezecek ve el sanatları ile ilgili çalışmalar yapacak.

                Geleneksel sanatlar olan naht, ebru, ahşap boyama, takı ta-sarımı, seramik boyama ve halıcılık sanatları yurt dışından gelen katılımcılara tanıtılırken, akran zorbalığıyla ilgili istatistikler paylaşılacak ve bu konuda görüş alışverişi yapılacak.

                Projenin Türkiye ayağı tamamlanma-sının ardından Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencileri de Mayıs 2020’de Makedonya’ya, Kasım 2020’de İspanya’ya, Şubat 2021’de Polonya’ya ve Mayıs 2021’de Romanya’ya ziyaret gerçekleşecek.

                Okul Müdürü Mustafa YILDIZ,  projenin gerçekleşmesinde katkı sağlayan tüm öğretmen, öğrenci ve ailelerimize teşekkür ettiğini ifade etti.

 

           * Cengizhan ERDEM