90 YAŞINDAKİ KADİRYE TEKERLEKLİ EVİNİ HASTANEYE BAĞIŞLADI

                İlçemizde 90 yaşındaki hayırsever Kadirye TEKERLEKLİ, kendisine ait olan 2 katlı evini ilçesinin devlet hastanesine bağışladı.            

                İlçemiz Hacı Hamza Mahallesi'nde oturan Kadirye TEKERLEKLİ, eşi Hüseyin TEKERLEKLİ,'yi kaybetmesinden dolayı 20 yıldır tek başına yaşıyor.                             

                Kadirye TEKER LEKLI eşinin yadigarı olan, her köşesinde eşinden birer anı yaşattığı evini, çocukları olmadığı için kendisi vefat ettikten sonra hastanenin ihtiyaçları için kullanımına sunulmak üzere bağış yaptı. Hayırsever kadının, 266 metrekare büyüklüğündeki 2 katlı bahçeli evi vefatının ardından hastanenin ihtiyaçları için kullanılacak. Yıllardır komşularının destekleri ile yalnızlığını unutan Kadirye TEKERLEKLİ, evini hastaneye bağışlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

                Kadirye TEKERLEKLİ, yaptığı açıklamada, evini hastaneye bağışladığı için mutlu olduğunu söyledi.

                İlçemiz Devlet Hastanesi Başhekimi Hayrettin KARAKUŞ ile hastane yönetiminin zaman zaman kendisini evinde ziyaret edip yakından ilgilendiğini dile getiren TEKERLEKLİ, "Çocuğum olmadığı için evi hasta-neye bağışladım. Rahmetli eşimde aynı düşüncedeydi. Ben vefat ettikten sonra bu ev hastanemizin olacak. Helali hoş olsun. Rabbim herkese şifa versin." diye konuştu.

                TEKERLEKLİ, evini bağışlama kararında hastane yetkililerin bu ilgisinin etkili olduğunu belirterek, "Çocuğumuz olma dığı için eşimle birlikte yaptığımız yaşadığım bu evi, eşim Hacı Hüseyin TE-KERLEKLİ ile hastaneye vermeyi vasiyet etmiştik. Ben vefat ettikten sonra bu ev hastanemizin. Helali hoş olsun. Eşimin ruhuna varsın. Rabbim herkese şifa versin." dedi.                     

                 Başhekim Uz. Dr. Hayrettin KARAKUŞ da “Göreve başladığım günden bugüne hastanemize hayırseverlerimiz bağış yapıyor. Tıbbi cihazlarımızı hayırseverlerimizin desteği hastanemize kazandırıyoruz. Ama hastaneye ev bağışlayan teyzemiz oldu. Bağış için teşekkür ediyoruz. Rabbim gecinden versin. Kadirye teyzemiz vefat ettiğinde bu ev en iyi şekilde hastanemiz ihtiyaçları veya hastalarımıza şifa noktasında kullanılacak." diye konuştu.

                KARAKUŞ, 90 yaşındaki kadının sağlık durumuyla yakından ilgilendiklerini anlatarak, "Göz rahatsızlığı ve burun rahatsızlığı ile ilgili her ay rutin kontrolleri sürüyor. Hastanemiz uzman kadrosu sürekli genişliyor ve büyüyor. Vatandaşlarımızın en iyi sağlık hizmeti almaları noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

 

DEVLET VATANDAŞ İŞBİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Kadirye TEKERLEKLİ'nin büyük bir kadirşinaslık örneği gösterdiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bizim insanımız özellikle, yol, su ve sağlık gibi konularda son derece cömert. Bizim milletimiz devleti için her noktada bağış ve yardım yapıyor. Bu da bir devlet - millet işbirliğini ortaya çıkarıyor. Devlet ve millet el ele verdiğinde neler yapabileceğini de açıkça gösteriyor. Kadirye teyzenin sağlığı ve bakımı noktasında her daim mahalle muhtarı ile görüşme halin-deyiz. İnşallah kendisinden sonra gelenlere de örnek olur ve milletimiz bu özelliğini her daim muhafaza eder." 

 

*Cengizhan ERDEM