BAŞKAN SELÇUK'TAN ZİRAAT ODASINI ZİYARET

Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ederek Başkan KARAKAYA ve çiftçilerin “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” nü kutladı.

                14 Mayıs 2020 Perşembe günü Ziraat Odası Başkanlığına giden Belediye Başkanı Selami SELÇUK,  Dünya Çiftçiler günü dolayısı ile Oda Başkanı Mehmet KARAKAYA'ya çiçek takdim ederek, çiftçilerin de günlerini kutladı.

                Tarımın Türkiye'nin en önemli üretim alanlarından olduğunu aktaran Başkan Selami SELÇUK; “İlçe Ziraat Odası Başkanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü son yıllarda çiftçimize sağladıkları gerek saha çalışmaları gerekse de odada yapılan bilgilendirme toplantıları ile İlçemizde tarım ürünleri üretiminde gittikçe zirveye çıkıyor. İlçemizde alternatif tarım ürünlerinin üretilmesi noktasında Ziraat Odamızın çalışmalarını yakın takip ediyoruz. İlçemizde kiraz, hünnap, badem, ceviz ve zeytin üretiminde her geçen yıl üretim rekoltesi artarken, ürün kalitesi de artıyor" dedi.

 

YEREL TOHUM VURGUSU

                Başkan SELÇUK; “Geçtiğimiz yıllarda Kaymakamlık, İlçe Tarım, Ziraat Odası ve Belediyemiz işbirliği ile bir yerel tohum çalışması başlattık. Çiftçimizin gelecek dünya şart larına göre yerli tohumlarımız ile üretim yapması için 250 çeşit farklı ürün yerel tohum toplayıp Ankara Tohum Gen Bankasına  teslim ettik. Yaptığımız bu çalışmayı bir kitap haline getirerek gelecek yıllara bir kaynak oluşturması için hazırladık. Bundan sonra da aynı şekilde tüm kurumlarımız ile ortak çalışmaları sürdürecek, İlçemi zin tarımla kalkınma hamlesini destek vermeye devam edeceğiz. Bu vesile ile başta Ziraat Odamız olmak üzere, İlçe Tarım Müdürlüğümüz, Alın teri ve emeğiyle topraktan aldığı ürünü ülkemiz eko nomisine kazandıran tüm çiftçimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutluyorum" dedi.

                Ziraat Odası Başkanı Mehmet KARAKAYA da: "Belediye Başkanımız Selami SELÇUK'un ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlçemiz çiftçisine verdiği değer ve tarımın kalkınmasına yönelik yapmış olduğu yatırımlardan ve hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum " dedi.             

                Ziyarette İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam KÖSE'de yer aldı.

*Cengizhan ERDEM