BAŞKAN'DAN BERBER VE KUAFÖRLERE HİJYEN SETİ

Belediye Başkanı Selami SELÇUK berberleri ziyaret ederek, maske, eldiven, yüz koruyucu siper ve yerli üretim olan Borel dezenfektan hediye ederek, bereketli kazançlar diledi.

                Berber, kuaför ve güzellik merkezleri, 51 günlük aranın ardından bugün yeniden faaliyete geçti.               

                Kovid-19 salgını önlemleri çerçevesinde berberler, kuaför salonları ve güzellik merkezleri 21 Mart 2020 tarihinde faaliyetleri salgının yayılımını durdurmak amacıyla kapatılmıştı.

                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü berberlerin belirlenmiş tedbirler çerçevesinde faaliyetlerine başlayacaklarını müjdelemişti.

                11 Mayıs 2020 Pazartesi günü tüm Türkiye'de olduğu gibi İlçemizde de berberler faaliyetlerine başladılar.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK da, 51 günlük aranın ardından işyerlerini açan berberleri ziyaret ederek, maske, eldiven, yüz koruyucu siper ve yerli üretim olan Borel dezenfektan hediye ederek, bereketli kazançlar diledi.

 

TEDBİRLERE UYMALIYIZ

                Başkan Selami SELÇUK ziyaretlerde “ işyerlerini açan berberlere tedbirlerin elden bırakılmamasını ifade ederek yaşadığımız süreç hassas ve önlemlerin titizlikle uygulanacağı bir dönem. Hükümetimiz bu anlamda tüm tedbirleri en iyi şekilde alıyor. Bizlere düşende hijyen kuralları başta olmak üzere sosyal mesafe kurallarını da uygulamak gerekir. Berberlerimizin 51 gün sonra ilk iş günlerinde yanlarında olarak onlara hazırladığımı hijyen setini hediye ettik. Kendilerine bol ve bereketli kazançlar diliyorum " dedi.

                Başkan SELÇUK, bu süreçte gerekli birimlerce berberlerde uygulanacak olan hijyen kurallarının da denetimini sürdürüleceğini aktardı.   

*Cengizhan ERDEM