CUMHURBAŞKANIMIZ İMZALADI, ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

                Hemşehrimiz, Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN'ın girişimleri ile ilçemize kazandırılan doğalgaz yatırımında kamulaştırma kararı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından imzalandı. 

                23 Aralık 2019 tarihinde Demirci Doğalgaz Boru Hattı Etüt ihalesi yapılarak sürecin tamamlanmasının ardından Boru Hatları İle Petrol Taşıma (BOTAŞ)  ve Türk Mühendislik, Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş.'den (TÜMAŞ) tarafından saha ve kroki incelenmesine başlanmıştı.

                01 Nisan 2020 Perşembe günü Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN İmzalı,  2334 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında doğalgaz boru hattının geçeceği güzergahlarda kamulaştırma çalışmalarının başlaması için karar verildi.

                Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından imzalanan  İlçemiz Boru Hattı Projeleri İçin Acil Kamulaştırma Kararı şu şekilde;

                "Buna göre, Demirci ilçesi doğal gaz bağlantı Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Manisa ili Gördes ve Demirci ilçeleri sınırları içerisinde yer alan güzergaha isabet eden taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların boru hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunun 27.nci maddesi gereğince karar verilmiştir" denildi.

                Diğer yandan, kararname de Demirci - Gördes arasında BOTAŞ tarafından yapılacak olan boru hattı güzergahı da yayımlandı.

 

MUTLUYUZ, GURURLUYUZ.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

 

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Hemşehrimiz Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN'ın destek ve girişimleri ile başlatılan Demirci Doğalgaz yatırımında, ihale süreci, TÜMAŞ ve BOTAŞ'ın saha incelemesi başlamıştı. Demirci - Gördes arasında yapılacak olan Doğalgaz Botu Hattı için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, kamulaştırma yapımına ilişkin çalışmaların başlamasını müjdeleyen kararı imzaladı. Mutluyuz, gururluyuz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN'a, Milletvekillerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Demirci'mize ne söz verdiysek takipçisi olduk. Bugün verdiğimiz her sözün gerçekleştiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Kıymetli halkımıza ve İlçemize hayırlı olsun" dedi.  

 

         *Cengizhan ERDEM