YABAN VE SOKAK HAYVANLARINA ŞEFKAT ELİ

Beslenme imkanları kısıtlanan yaban ve sokak hayvanlarına Manisa Büyükşehir Belediyesi sıcak elini uzattı.v

         Sokak hayvanları, önce koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle şimdi de kar ve soğuk hava dolayısıyla açlıkla karşı karşıya kaldı.  Beslenme imkanları kısıtlanan yaban ve sokak hayvanlarına Manisa Büyükşehir Belediyesi sıcak elini uzattı.

         Soğuk ve karlı havaların etkisiyle yaban ve sokak hayvanlarının beslenme olanakları kısıtlandı. Koronavirüs tedbirleri ile hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanları açlıkla karşı karşıya kalmıştı.

       Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz ERGÜN'ün talimatları ile pandemi sürecinde can dostlarımız için kentin muhtelif noktalarına mama bırakılmaya devam ediliyor.  Karlı ve soğuk havaların kendini iyice hissettirdiği ilçemizde de yaban hayvanlarının beslenmesi için doğal ortama yem, ekmek ve mama bırakıldı. Sokak hayvanları da sığındıkları noktalarda bulunarak beslendi.

 

         Her Canlının Yaşamaya Hakkı Var

         İlçemizin yaban hayatı gelişmiş bir ilçe olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan ARSLAN, "Bu soğuk, karlı kış günlerinde yaban hayvanlarının yem bulması zorlaşıyor. Bizler de Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN'ün bu konudaki hassasiyetleri ve talimatları doğrultusunda yaban hayatına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu soğuk hava devam ettiği sürece periyodik olarak bu işlemimiz devam edecek. Doğa, denge ve döngü üzerine kurulu. Bunun devam etmesi hepimizin görevi. Unutmayalım ki bu dünya sadece bize ait değil, her canlının yaşamaya hakkı var" ifadelerini kullandı.

* Cengizhan  ERDEM