AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

İlçemizde Muhtarlara Yönelik “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi.

         T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) 2021 yılının "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmesi ile birlikte, Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce Mahalle Muhtarlarına yönelik afet farkındalık eğitimi verildi.

         İlçemiz Ticaret ve Kültür Merkezinde düzenlenen eğitime, Kaymakamımız Adem KAYA, Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Uzmanları ve Mahalle Muhtarları katıldı.

         Eğitimde konuşma yapan Kaymakamımız Adem KAYA, “Bugün AFAD müdürlüğümüzden gelen yetkililer sunum yapacaklar ve bu sunumlarda size afetlerde yapılması gerekenler hakkında bilgiler verecekler. İçişleri Bakanlığımızca 2021 yılı "Afet Eğitim Yılı" ilan edildi. Bu kapsamda tüm muhtarlarımızın da afetlere hazırlıklı olması özellikle muhtemel deprem vb. büyük afetlerde mahallelerde vatandaşlarımızı yönlendirebilmesi çok önemli. Bu konu başta olmak üzere her birey ve ailenin afet durumunda yapacaklarını önceden öğrenip plân laması gerekiyor. Eğitimin herkese hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

         Kaymakamımız Adem KAYA, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Uzmanları ve katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

             *Cengizhan ERDEM