AKHİSAR´DA 37 KAÇAK YAKALANDI

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Akhisar İlçe Jandarma ekipleri tarafından 37 kaçak göçmen yakalandı.

                İstanbul – İzmir otoban yolunda İstanbul istikametinden İzmir istikametine seyir halinde olan İran uyruklu sürücünün kullandığı aracın Saruhanlı ilçe sınırına yakın olan Mecidiye Mahallesinde yakıtı bitti.              

                Taşıtı emniyet şeridine park eden İran uyruklu sürücü akaryakıt almaya gittiği sıra da otobanda devriye görevi yapan Jandarma ekipleri araçta yaptıkları aramada 37 göçmen olduğunu tespit etti.                   

          Olayın Akhisar ilçe jandarmaya bildirilmesinden sonra 37 göçmen İlçe jandarma Komutanlığı ekiplerince Ak-hisar´a getirildi.  Kimlik tespit çalışmaları ve gerekli incelemeler başlatıldı.

                Araçta bulunan 37 göçmenden 23’ü Afgan uyruklu, 23 Afgan´ın 15’i erkek, 8’ikadın.

                15 erkeğin 5’i küçük çocuk, 8 kadının 4‘ü çocuk. Ayrıca bu göçmenlerin 14’ü Somali uyruklu olan vatandaşların 6’sı erkek, 8 tanesi kadın. 8 kadının 2’si çocuk olmak üzere toplam 37 yabancı göçmen Ak-hisar İlçe Jandarma Komutanlığına getirilerek gerekli incelemeler başlatıldı.

             Araç sürücüsü İran uyruklu vatandaşın firarda olduğu öğrenildi. Yakalanarak Akhisar´a getirilen göçmenlerin gerekli işlemleri yapıldıktan sonra Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilecekleri bildirildi.

     

    Haber : Erhan ÇELİK