AKHİSARDA KAÇAK İÇKİ YAKALANDI

                Akhisar Cumhuriyet  Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalarda İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM ve Narkotik Grup A. ekiplerine son iki ay içerisinde yapılan operasyonlarda değişik konulardaki  8 olayda 10 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin işyeri ve ikametlerinde  yapılan aramalarda 83 Litre  el yapımı kaçak içki, 192,5 Lt. Etil alkol, 85 Lt. Fermente içki, ile imalatta kullanılan materyaller ile  elektronik sigara ve kitleri, 276 Kg. Kıyılmış tütün, 1027 Paket makaron sigara ile 2 Adet ruhsatsız tüfek , 50 Adet 9 mm. Çapında mermi ele geçirildi.

                Diğer taraftan Narkotik konuları ile ilgili olarak yapılan aramalarda 20 kök kenevir bitkisi, Bir miktar uyuşturucu esrar maddesi  ile Lyrica uyuşturucu hapın ele geçirildiği  9 ayrı olayda 12 şüpheli yaka-landı. Sevk edildikleri adli makamlarca 2 şüpheli Uyuşturucu Madde Ticareti yapmaktan tutuklandı.

        Halkımızın huzur ve güvenliği için Kaçakçılık ve Uyuşturucu madde kullanımı ve Ticaret suçları ile kararlı bir şekilde mücadeleler  aralıksız devam edecek.

 

    Haber : Erhan ÇELİK