ALTIN ÖĞÜTLER

                Eğitim, başarı, motivasyon ve değer eğitimi konularında öğrenci ve öğretmenlere altın öğütlerle seminerler veren Prof. Dr. Hasan BACANLI, yeni neslin mutlaka aile değerlerine bağlı olarak yetiştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

                Demirci Belediyesi, Eğitim Fakültesi, İlim Yayma Cemiyeti ve İmam-Hatip Lisesi tarafından organize edilen programlar için İlçeye davet edilen Prof. Dr. Hasan BACANLI, Eğitim Fakültesi öğrencileri, İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve İlçemizde görev yapan öğretmenlerle farklı seanslarda düzenlenen konferanslarla buluştu.

                Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan BACANLI ilk olarak Eğitim Fakültesi öğrencileri ile 13 Aralık 2019 Cuma günü Basri KOÇYİĞİT konferans salonunda " Türkiye de Rehberlik " konusu üzerine bilgiler verdi.

                Eğitim Fakültesindeki programın ardından Prof. Dr. BACANLI, İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Ticaret ve Kültür Merkezi Konferans salonunda " Akademik Başarı ve Motivasyon" üzerine bir konferans verdi.

 

DEMİRCİ İMAM HATİP LİSESİ MEZUNU

                Demirci İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hasan BACANLI, Öğrencilerin hayata hazırlanmalarında kitap okumanın etkisinin olduğunu, motivasyon içinde hedefe emin adımlarla ilerlemek için akılcı ve disiplinli bir şekilde çalışmanın şart olduğunu sözlerine ekledi.

 

KİTAP KAHVE'de EĞİTİMCİLER İLE BULUŞTU

                Gündüz programlarının ardından akşamda Kitap Kahve'de konferans düzenleyen Prof. Dr. Hasan BACAN LI, değer eğitimi üzerine öğretmenlere altın değerinde bilgiler sundu.

                Öğretmenlik mesleğinin çok önemli bir değer olduğuna dik-kat çeken Prof. Dr. Ha-san BACANLI; “Öğrencilerin hayata hazırlanmasında bir eğitimcinin faktörü oldukça fazladır. Çocukların hayata hazırlanmalarında başlıca eğitim aile de başlamaktadır. Aile ve Öğretmenin bir çocuğun yetişmesinde birlikte yapacakları çalışmalar o bireyin hayata tutarlı kazanımlarla hazırlanacaktır. Yarınımız olan çocuklarımızın öğretmenlerimizin bilgi ve donanımı ile hayata ha- zırlandıkları gibi, aile'den de alacakları aile içi eğitim onların sağlam birer birey olmasını sağlayacaktır." dedi.

                Prof. Dr. Hasan BACANLI tarafından öğretmen ve öğrencilere verilen konferansların çok kıymetli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Selami SELÇUK; "Hocamızla aynı dönemde İmam Hatip Lisesi'nde beraber öğrenim gördük. Yıllar sonra okuduğu ilçeye gelerek öğrenim gördüğü okulun öğrencilerine faydalı bilgiler sunması bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

                Kitap Kahve'de düzenlenen konferansa Belediye Başkanı Selami SELÇUK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilal YILMAZ, İmam Hatip Lisesi Müdürü Özcan DARICI, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet DAĞLAR, Öğretmenevi Müdürü Mustafa KAYA, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa YILDIZ, İlim Yayma Cemi-yeti Demirci Şube Baş- kanı Şener ÇANKAYA ve öğretmenler de katıldı.

 

* Cengizhan ERDEM