ANNE ADAYLARI BULUŞMASINA YOĞUN İLGİ !

Demirci İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün öncülüğünde  09 Ekim 2019 Çarşamba günü “Anne Adayları Buluşması” gerçekleştirildi.

                           İlk olarak kahvaltı ikram edilen misafirler, müzik dinletisi eşliğinde ebru sanatı etkinliğine katıldı.

               

                İlçe Sağlık Müdürü Dr. Müberra DURAN’ın konuşmasıyla başlayan program Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Pakize Özge KARKIN, Diyetisyen Mehmet TAŞYALAK, Ebe Göz-de SEZER, Ebe Nazlı ÜSTÜNKOL, Psikolog Elif KULAKSIZ, Dr. İlknur DUALI, Ecz. Makbule YANDI, Plates Eğitmeni Bahar İNCE’nin eğitim sunumları ile devam etti.     

                Müzisyen Sercan AYIK ve Hamza CANPOLAT, Ebru Sanatı Eğitmeni Ayşe KARAGÜL’ün katılımlarıyla renklendirilen program yapılan sürpriz hediye çekilişleriyle son buldu. Manisa genelinde ilk kez düzenlenen Gebe Buluşmasında Demirci Gebe Bilgilendirme Sınıfı tanıtıldı.

               

                Anne adaylarının gebelik dönemi ve doğum sürecinde daha kaliteli, verimli, etkin ve güvenli sağlık hizmeti almasını hedefleyen gebe bilgilendirme sınıfı Demirci İlçe Sağlık Müdürlüğü”nde hizmet veriyor. Mesai saatleri dışında da yeterli katılım olması halinde hizmet verilmesi planlanıyor.

                Demirci Bele-diyesi, Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Demirci Devlet Hastanesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Demirci Esnaflarının katkılarıyla gerçekleştirilen programın her yıl Emzirme Haftasında (1-7 Ekim) geleneksel olarak yapılması planlandı.

 

 *Cengizhan ERDEM