Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’ndan İtfaiye Eri Ahmet ALTINOK’a Akülü Araç

         Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU,   İlçemizde talihsiz bir kaza sonucu yatağa bağımlı hale gelen itfaiye eri Ahmet ALTINOK'un akülü araç isteğine duyarsız kalmadı.

         Bakan KASAPOĞLU, söz konusu akülü aracın en kısa sürede ALTINOK’' a ulaştırılması talimatını verdi.

         Ahmet ALTINOK, 2019 yılının Haziran ayında sabah 07.30 sıralarında spor yapmak için Simav - Demirci yolunda yürüyüşe çıkmış, kendisine otomobil çarpması sonucu yüzde 98 engelli kalmıştı.

         Sadece boynunu ve kollarını kullanabildiğini belirten ve yetkililerden destek beklediğini açıklayan ALTINOK, "Sürekli yatmak zorunda kaldığım için sırtımda yaralar oluşmaya başladı. Büyük acı veriyor. Beni yeniden hayata bağlayacak, 180 derece yatabilen, farklı fonksiyonel özellikleri bulunan bir akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacım var. Normal akülü tekerlekli sandalyeler fiziki yetersizlikleri nedeniyle maalesef bana uygun değil. Kimsenin yardımına ihtiyaç duymamak için almak istediğim akülü tekerlekli sandalyenin fiyatı 100 bin lira civarında. 50 bin lirası toplandı. Geri kalanı için hayırseverler ve yetkililerden yardım bekliyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

* Cengizhan ERDEM