BİRLİKTE ÖĞRENELİM BİRLİKTE KAZANALIM

         Demirci Halk Eğitimi Merkezi kurslarıyla Demirci Eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

         Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail ÇETİNKAYA gazetemize yaptığı açıklamada: “2019 / 2020 Yılında 1. Dönem Genel Kurslarda 68 adet kurs açıldı. Bu kurslarda 534 erkek, 1162 kadın eğitim gördü.

         Atletizm, Keman, Drama, İngilizce,  Kur’an’ı Kerim vs. genel kurslarımızdan.

         Mesleki Kurslarımızda ise 1. dönem 38 adet kurs açıldı. Bu kurslarımıza 469 erkek, 649 kadın kursiyerimiz olmak üzere 1118 kursiyerimiz katıldı. İğne oyası, Giyim Üretiminde Temel İşlemler, Kanaviçe, Katı Yakıt Kalorifer Ateşçiliği; Minyatür Halı, Takı Tasarım, Standart Türk Klavyesi, Düz Dikiş, Örgü, Sürü Yönetimi, Tel Kırma vs. bu kurslarımızdan bazıları.

         Okuma Yazma Kursları, Destekleme Yetiştirme Kursları, Açık Ortaokul - Lise, Engellilere Yönelik Kurslar, Genel ve Mesleki Kurslarımızda 3929 kursiyerimize hizmet verdik.

         Kurumumuz Kaymakamımız Sayın; Adem KAYA’nın destekleriyle Demirci Kasımfakı Mahallesi Mustafa Keleş Caddesi No: 7 adresinde bulunan Aktivite Merkezimizi faaliyete geçiriyor.

         İçerisinde E-Sınav merkezi, Kreş, Sınıfları bulunan Merkezimizin zemin katında Dikiş Atölyesi tekrar düzenlenerek üretime hazır hale getirildi.       

         Şimdi aile ekonomisine katkı sağlamak için dikiş kursu açıyoruz. Yıllarca evlerde halı dokuyordu kadınlarımız. Kazançlarıyla da aile bütçesine katkı sağlıyordu. Maalesef zamanla halı dokuma işi azaldı.

         Kurumumuz Kaymakamımız Adem KAYA’nın talimatıyla kadın istihdamını desteklemek için dikiş kur su açıyor.

         Haftanın beş günü devam edecek kursumuzda hem öğretecek hem de kazandıracağız.

         Dikiş kursu-muza gelen kursiyerlerimizle tekstil ürünleri üretecek ve bu üretim sonucuna göre ödeme yapılacaktır. Kursumuza gelecek kursiyerlerimize zaman kısıtlaması da koymuyoruz. Uygun olan vatandaşlarımız istediği kadar çalışacak ve üretecek..

         İlgilenen vatandaşlarımızı kayıt için kurumumuza bekliyoruz.” dedi.

Bilgi İçin : Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

                Tel.: 0236 462 12 12

 

*Cengizhan ERDEM