BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞIN PARASINI BOŞA HARCAMIYOR

Asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, asfalt atılacak olan güzergahlarda altyapı çalışmalarına devam ediyor

               Bu kapsamda İlçemizde gerçekleştirilen çalışmalarla Ahmetler, Ahatlar, Sayık ve Köylüce mahallerinin yollarında yapılacak asfalt uygulaması için altyapı hazırlıkları sürdürülüyor.                  

               Altyapı çalışması tamamlanmayan yolda asfalt uygulama-sına start verilmediğini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ali ÖZTOZLU, vatandaşın parasını boş yere harcayacak çalışmalara imza atılmadığına vurgu yaptı.

               Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni asfalt sezonuna güçlü bir şekilde hazırlandı. Bu kapsamda çalışmalarını İlçemizde de sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetler, Ahatlar, Sayık ve Köylüce mahallerini yollarında yapılacak olan asfalt uygulamaları öncesinde altyapı hazırlıkları sürdürülüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali ÖZTOZLU, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş KURUÇAY, Fen İşleri Daire Başkanı Uğur TOPKAYA ve Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan ASLAN ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş KURUÇAY, Genel Sekreter Yardımcısı Ali ÖZTOZLU'ya çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daire Başkanı KURUÇAY, "30 kilometrelik hattın tamamında platform genişliği 4 metreydi. Biz bunu 4 metreden 7 metreye çıkardık. Bunun için de 30 kilometrenin tamamında genişletme çalışması yaptık. Genişletme çalışması yapıldığı zaman da viraj noktalarında yoğun yağışlarda biriken suyu tahliye etmemiz gerekiyor. Onu da 600'lük ve 800'lük koruge borularımızı kullanarak su geçişini sağlıyoruz. Mevcut genişletmiş olduğumuz zeminin güçlendirmesini yaparak sathi kaplamasını yapıyoruz" dedi.

               "Vatandaşın Parasını Boş Yere Harcayacak Çalışma Yapmıyoruz"

               Altyapı ve genişletme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Ali ÖZTOZLU ise, "Biz mevcut yola hemen bir temel malzemesi serip de sathi kaplama çalışması yapmıyoruz. Açılacak viraj varsa açılıyor, yol genişletilecekse genişletiliyor. Su geçişi varsa, su geçişi yapılıyor. Sanat yapısı yapılacaksa yapılıyor. Ondan sonra asfalta başlanıyor. Prestij cadde de olsa, sathi kaplama da olsa, beton yol da olsa altyapısını tamamen bitirmeden hiçbir çalışmayı başlatmıyoruz. Vatandaşın parasının boş yere harcanacak bir çalışmaya imza atmıyoruz. Burada da yolları genişlettik, tamirlerini yaptık, su geçişlerini yaptık.

               Malzememizi atacağız en sonda da sathi kaplama ile bitireceğiz" ifadelerini kullandı.

 

        * Cengizhan ERDEM