Halıkent

ÇİFTÇİYE VE ÜRETİCİYE TAM DESTEK

Yaz mevsiminin yaklaşması ile üretici de hasat telaşı başlarken, Belediye Başkanı Selami SELÇUK çiftçilere desteğini sürdürüyor.

               İlçe merkezinden, kırsalına her alanda yeni yatırımlarla çalışmalarını sürdüren İlçemiz Belediyesi, yaz mevsiminde yapılan Kiraz hasadı içinde bölgedeki üreticilere hizmet verecek kiraz alım yerleri de yapılmaya devam ediliyor.

               Belediye Başkanı Selami SELÇUK, geçtiğimiz günlerde Çandır Mahallesindeki üreticiler için yapılan kiraz alım yeri hizmete sunuldu.

               Başkan Selami SELÇUK’un 20 Mayıs 2020 tarihinde yapımını başlattığı Büyükkıran Mahallesi Kiraz alım yeri de 1 ay gibi bir sürede yapılarak yöre çiftçisinin hizmetine sunuldu.

               175 metrekare büyüklüğünde 60 santimetre yükseltme yapılarak perde betonu yapılan kiraz alım yerine direk ve çatı montajı yapılarak hazırlandı.

 

ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

               Belediye Başkanı Selami SELÇUK yaptığı açıklamada: " Çiftçimiz bizim her şeyimiz. Yaz mevsimi yani hasat mevsimi başladı. 3 ay sürecek bu hasat mevsiminde çiftçimizin yanındayız. Çandır Mahallemizde geçtiğimiz günlerde kiraz alım yerini hizmete sunduk. Büyükkıran Mahallemizde de yapımına başladığımız kiraz alım yerini hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Çiftçimizin ürününün bereketli olması temennisi ile yöre halkımıza hayırlı olsun " dedi.

 

            * Cengizhan ERDEM