DEMİRCİ AKINCILARININ TORUNLARI YİNE GÖREVDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ


14 TEMMUZ 2019
         15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri çerçevesinde 14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk Bayrakları ile donatıldı.

 

15 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ GÜNÜ
         Kaymakamımız Mutlu AKYOL; Belediye Başkanımız Selami SELÇUK; İlçe protokolü, Siyasi Partiler ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerimizin katılımı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Müftülüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlüğü koordinesinde Saat : 11.00’da İlçemiz Aile Kabristanlığındaki Şehit Kabirleri ziyaret edildi.
Ziyarette Beyazıt Camii İmam-Hatibi  Fehmi ERSÖZ tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve Demirci Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ tarafından dua yapıldı.


15 TEMMUZ 2019 MEVLÎD-İ ŞERİF VE DUA
         Kaymakamımız Mutlu AKYOL; Belediye Başkanımız Selami SELÇUK; İlçe protokolü, Siyasi Partiler ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerimizin katılımı, İlçe Müftülüğü koordinesinde 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü Öğle namazını müteakiben Demirci Alaca Camiinde Demirci Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ’ün öncülüğünde Alaca Camii İmam-Hatibi Özcan TEMEL; Sanayii Camii İmam-Hatibi Habil TAŞDELEN; Söylemiş Camii Müezzini İsmail DOĞRUYOL; Fatih Camii Müezzini İbrahim SEVGİ; Alaca Camii Müezzini Hasip ÇELİK; Tenekeli Tekke Camii İmam-Hatibi Mustafa AKYILDIZ; Beyazıt Camii İmam-Hatibi Fehmi ERSÖZ ve Nurettin Kelem Camii İmam-Hatibi Zafer KIRLI hocaefendiler tarafından Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim okundu. Demirci Vaizi Muharrem DEMİR hocaefendi tarafından da dua yapıldı.  
         Demirci Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanlığı ve Demirci Ziraat Odası Başkanlığınca 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü öğle namazı sonrası Demirci Alaca Camiinde vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu.


15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ
         15 TEMMUZ 2019  Pazartesi günü Saat : 22:15’de Çereşe Meydanında toplanıldı.
         Mehter Takımı gösterileri yapıldı.
         Saat: 22:45’te Milli Birlik Yürüyüşü başladı.
         Çereşe meydanından başlayan Milli Birlik Yürüyüşüne, Kaymakamımız Mutlu AKYOL, Belediye Başkanımız Selami SELÇUK, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan ERDOĞAN, Cumhuriyet Savcısı Muharrem EROL, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat İNCE, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet ACAR, MHP İlçe Başkanı Ümit KANYILMAZ, Mani-sa Büyükşehir Belediyesi Demirci Maski Müdürü Gökhan ASLAN, Belediye Meclis Üyeleri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Mahalle Muhtarları  ve vatandaşlarımız katıldı. Yürüyüş coşku içerisinde tamamlandı.
         Saat : 23:10’da Belediye Hizmet Binası giriş katında bulunan Anadolu Ajansı “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açılışı” yapıldı. Sergiye vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi.
         Saat : 23:25’te 15 Temmuz programı başladı.
         Saygı Duruşu ve İstiklâl marşımız okundu.
         Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca hazırlanan videoların gösterimi yapıldı.
Programda konuşan Belediye Başkanı Selami SELÇUK; " 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 3'üncü yılında Demirci yine topyekûn ayaktaydı. Rabbim devletimizi hep güçlü kılsın. O gecede bizlerde tüm Türkiye'de olduğu gibi Demirci'de de meydanlardaydık ve 27 gün Demokrasi nöbetini halkımızla birlikte sürdürdük. Bugünde yine aynı heyecanın olduğunu görüyorum. Böyle bir şehrin ve böyle devletine sahip bir halkın Belediye Başkanı olmaktan gurur duyuyorum." dedi
Kaymakamımız Mutlu AKYOL konuşmasında : " Türkiye’nin birliğine göz diken hainlere aziz milletimiz 15 Temmuz’da en güzel cevabı vermiştir. Milletimiz o gecede demokrasisine sahip çıkmıştır. Dini eğitim konusunda çocuklarımızı öncelikle Devletimize;  Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Müftülüklerimize emanet edelim. Oralarda eğitelim, öğretelim.” dedi.
         15 Temmuz Gazileri Safiye BAYAT, Mehmet Şükrü KINTAŞ, Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Bülent ORAKOĞLU, Star Gazetesi Yazarı Ersoy DEDE ve Prof. Dr. Mehmet ÇELİK tarafından vatandaşlarımıza gönderilen 15 Temmuz özel videoları izletildi.
         Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencilerince 15 Temmuz özel şiirleri okundu.
         Demirci Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ’ün öncülüğünde Sanayii Camii İmam-Hatibi Habil TAŞDELEN; Söylemiş Camii Müezzini İsmail DOĞRUYOL; Alaca Camii Müezzini Hasip ÇELİK; Tenekeli Tekke Camii İmam-Hatibi Mustafa AK-YILDIZ; Beyazıt Camii İmam-Hatibi Fehmi ERSÖZ ve Nurettin Kelem Camii İmam-Hatibi Zafer KIRLI hocaefendiler tarafından İlahiler ve Kur’an-ı Kerim okundu. Saat : 00.13’de  Türkiye genelinde ve ilçemizde Sala okundu. Sala’nın ardından İlçe Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ tarafından Şehitle-rimiz için dua yapıldı ve ardından program sona erdi.
         Programda Kızılay Derneği Demirci Şu besi; Demirci Ticaret ve Sanayii Odası ve Demirci Ziraat Odası Başkanlığınca  vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu.

* Namık Kemal ERDEM