DEMİRCİ AKINCILARININ TORUNLARINDAN “BARIŞ PINARI” HAREKATINA DESTEK

                Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen “Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla ilçemizde büyük küçük her yaş grubunun katılımıyla meydanları dolduran vatanseverler “ Barış Pınarı Harekatı’n-da” görev yapan kahraman Mehmetçiklerimiz için destek yürüyüşü gerçekleştirildi.

                17 Ekim 2019 Perşembe günü Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusunda başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla yürüyüş yapıldı. Çereşe Meydanından mehteran eşliğinde başlayan yürüyüş, Atatürk Anıtının önünde sona erdi.       

                  Yürüyüş etkinliğine Kaymakamımız Adem KAYA, Demirci Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Daire Amirleri, Siyasi Parti Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Demirci Akıncıları Motosiklet Kulübü üyeleri, Demirci Belediyesi Taekwondo Spor Kulübü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk Anıtı önünde sona eren yürüyüş Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile devam etti.

                Kaymakamımız Adem KAYA konuşmasında, "Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır sözünden hareketle Barış Pınarı Harekatı'nda mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimize destek için bayraklarımızla yürüyüş düzenledik. Binlerce vatandaşımızda bu programa destek verdi. Şimdi bu meydanı dolduran binlerce vatandaşımız ile harekatta mücadele veren Mehmetçiklerimize asker selamı gönderelim." dedi.

                

                Kaymakamımız Adem KAYA ve “Barış Pınarı Harekatına” destek vermek adına Demircililer kahraman Mehmetçiklerimize asker selamı verdi.

                Ortaöğrenim öğrencisi Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini okudu.

                Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen şiir okuma yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma SALUR yazar Fikret TUNÇ’un kaleme aldığı " MEHMET TOPRAK OLDU " şiirini okudu.

                İlçemizdeki Ortaöğretim öğrencilerimizin özenle hazırladığı “Barış Pınarı Harekatı” için ha-zırlanan koreografilerinin yer aldığı kısa filmler  ilgiyle izlendi. Tekke Camii İmam Hatibi Mustafa AK-YILDIZ tarafından Fetih Suresi okundu. Program Demirci İlçe Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ tarafından yapılan dua ile son buldu.      

        

 

        * Cengizhan ERDEM