‘DEMİRCİ İÇİN DEKLANŞÖRE BASILDI’

         Valimiz Ahmet DENİZ, gönüllü fotoğraf severlerle birlikte Manisa’nın tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla 09 Kasım 2019 Cumartesi günü ilçemizde kültürel ve doğal alanları fotoğrafladı.

            Etkinliğe Valimiz Ahmet DENİZ'in yanı sıra Kaymakamımız Adem KAYA, Bele-diye Başkanımız Selami SELÇUK, Orman ve Su İşleri IV. Bölge Müdürü Kerim GENÇOĞLU, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim SUDAK, Demirci Kent Konseyi Başkanı Kenan KARAMAN, Manisa AA Muhabiri Ahmet BAYRAM ve İbrahim KAHRAMAN, Manisa Fotoğraf Derneği (MAFOD) Üyeleri ve  AİGAİ Fotoğraf Topluluğu üyeleri katıldı.

                Mevsim geçişinin doğal renklerini görüntülemek üzere ilk olarak Yarbasan Mahallesine gidildi.

                Fotoğraf çekiminin ardından Valimiz Ahmet DENİZ, mahalle sakinleri ile beraber hasbihal etti. Mahalle sakinleri çeşitli ikramlarda bulundu.

               Mahmutlar Mahallesi’nde Mahmutlar ekmeğinin yapıldığı bir fırını ziyaret ederek burada fotoğraflar çekildi. Mahmutlar Mahallesi Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği bahçe-sinde yapılan kahvaltının ardından el dokuma halıcıkla uğraşan Mahmutlar Mahallesi sakinleri ziyaret edildi.

                Sarıçayır Mevkii Akıncılar Anıtı ziyaret edilerek dualar edildi.

                Hemşehrimiz emekli Tarih öğretmeni Hüseyin KINCI’dan De-mirci Akıncıları’na dair bilgiler alındı.  Seyir teraslarından yine Demir ci doğası fotoğraflandı.

            Hışırca Kayalıkları, Alıçlı mevkiindeki Seyir terası, Gürgenocak mevkiinde yer alan, Bursa’dan Aydın’a varan Tarihi Akıncılar Göç Yolu’nda Demirci’nin muhteşem doğası fotoğraflandı.

            Valimiz Ahmet DENİZ, Halıkent Müstakil Bölge Gazetemiz’e yaptığı açıklamada; “Demirci, bu mevsim itibarı ile fotoğraf severler için muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor. ‘Manisa için deklanşöre bas’ sloganı ile bütün doğaseverleri ve fotoğraf severleri bekliyoruz.” dedi.

          Son olarak Demirci – Simav Kara-yolu üzerinde yer alan Demirci Dağ Şelalesine gidildi.   Burada fotoğraf çekimleri yapıldı. Valimiz Ahmet DENİZ ilçemizden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fotoğraf severler ve basın mensupları ile beraber toplu bir hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program sona erdi.

*Sait İNAN

* Mehmet Emin BAKAR

(Fotoğraflar sitemizin foto galeri bölümünde mevcuttur.)