Halıkent

DEMİRCİ ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINDAN ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Demirci Ziraat Odası üyelerine indirimli akaryakıt sağlamak için yaptığı çalışmalarda sonuca ulaştı.

         Demirci Ziraat Odası üyelerine indirimli akaryakıt sağlamak için yaptığı çalışmalarda sonuca ulaştı.

         Demirci Ziraat Odası Başkanlığı Meclisinde oda üyesi çiftçilerine indirimli akaryakıt sağlamak için ihaleye çıkma kararı aldı.

         Mecliste alınan kararın ardından, nakit yapılan Motorin, Euro Dizel, Benzin ve Otogazı indirimli alım için ihale açıldı.

         6 firmanın katıldığı ihale sonuçlandı. En fazla indirimi Demirci ve Köprübaşı'nın Borlu Mahallesinde faaliyet gösteren Adil Petrol, Otomotiv, San. ve Tic. Ltd. Şti. yaptı. İhalenin ardından taraflar adına Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet KARAKAYA ve şirket adına Adil ÖNAL anlaşmaya imza koydu.

         Bu anlaşmaya göre Demirci Ziraat Odası'na kayıtlı aktif durumdaki çiftçiler, odadan alacakları indirim kartlarıyla, şirketin Demirci ve Borlu mahallesindeki istasyonlarından nakit alışveriş yapma şartıyla, motorin (Euro dizel): %7,5 iskonto; bütün benzin pompalarından (95 ve 97 Oktan): %5 İskonto;  İndirimli Otogaz Fiyatından: %5 İskontodan yararlanabilecekler.

         Bu indirimlerin 01.07.2019 ile 30.06.2020 tarihleri arasında geçerli olacağı, alışveriş yapılan o günkü pompa fiyatı üzerinden iskontonun geçerli olacağı da belirtildi.

         Kayıtları halen aktif olan Demirci Ziraat Odası Başkanlığı üyesi çiftçilerin yararlanacağı bu akaryakıt indirimi anlaşmasının ardından Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet KARAKAYA bir açıklama yaptı. Üreticinin üretirken en büyük gideri olan akaryakıt konusunda böyle bir çalışmayı yaptıklarını belirten KARAKAYA; "Üreten bir ülke olmak zorundayız. Çiftçimizin akaryakıt gideri üretirken en çok zorlandığı unsurdu.Biz oda olarak meclisimizde almış olduğumuz bir kararı, gereğini yaparak hayata geçirdik. Çiftçilerimize bir nebze olsun üretirken maliyeti yüksek olan akaryakıt kaleminde edstek olmak istedik. Her zaman üreticinin yanındayız. Umarım çiftçilerimize sağladığımız bu indirimli akaryakıt uygulaması, hayırlı ve bereketli olur. Üreticilerimizin yüzleri güleç, mahsulleri bereketli olsun. Bu karar hepimize hayırlı olsun." dedi.

                                                                                                                                                                                                                                               *Cengizhan ERDEM