DEMİRCİ'DE 10 AYRI NOKTAYA GİYİM BAĞIŞ KUTULARI KURULDU

Demirci'de Kızılay tarafından başlatılan kampanya ile İlçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla Demirci geneline 10 adet giyim bağış kutusu konuldu.

Demirci Belediyesi, evlerde kullanılmayan giyim eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla hazırlanan 10 adet giyim bağış kutusu Demirci ilçe merkezinde 10 farklı noktaya konularak hizmete sunuldu.

Demirci Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli ve Kızılay ekipleri ile belirlenen noktalara yerleştirilen giysi bağış kutularına vatandaşlar, evlerinde kullanmadıkları her türlü bayan, erkek ve çocuk kıyafetleri başta olmak üzere, havlu perde gibi ev tekstil ürünlerini de kutulara bırakabilecek.

Kutulara bırakılan eşyalar Kızılay ekiplerince 15 günde bir kontrolleri yapılacak.

Kullanılamayacak olan giysilerinde kutulara atarak geri dönüşümü gönderileceği belirtildi.

Ekipler giyim bağış kutularını, Belediye hizmet binası önü, Akıncılar Cami önü, Çereşe meydanı, Pazaryeri, Atatürk İlkokulu önü, Mithat Paşa cami arkası, 15 Temmuz Şehitler Parkı girişi (700. yıl parkı ) , Kültür Sarayı Önü, İmam Hatip Lisesi önü (Fatih Mahallesi ) ve Tecelli Arı Parkı önlerine montajlarını yaptılar.

VATANDAŞLARIMIZIN KAMPANYAYA DESTEK ÇIKACAKLARINA İNANIYORUM

Belediye Başkanı Selami Selçuk,  İlçemizin 10 farklı noktasında giyim bağış kutuları oluşturduk. Vatandaşlarımızın yaklaşan kış mevsiminde ihtiyaç sahibi kimselere ulaşması için evlerinde kullanmadıkları giyim eşyalarını bu kutulara bırakabilirler. Bu kutulara konulan eşyalar Kızılay ekiplerince götürülerek, yıkanıp temizlendikten sonra ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Evlerde kullanılamayacak durumda olan giysilerinde bu kutulara bırakılmasını istiyoruz. Çünkü bu tür kullanılmayacak olanlarda geri dönüşüme gönderilecek ve ekonomimize yeniden kazandırılacak. Halkımızın bu kampanyaya sahip çıkacağına inanıyorum "dedi.