DEMİRCİ'MİZİN UFKU AÇILACAK

                CBÜ Demirci Eğitim Fakültesi kampus alanı  içerisine  yapılan Gözlemevi ve Kütüphane inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

                Başkan Selami SELÇUK ve Dekan Prof. Dr. Ahmet ÇETİN çalışmaları yerinde incelediler.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK'un girişimleri ile Demirci Eğitim Fakültesine, hemşehrimiz Hayırsever İşadamı Özgen İZMİROĞLU tarafından yapımına başlanan  kütüphane ve gözlemevi inşaatında şu anda dış cephede sıva boya işlemleri tamamlandı.  Önümüz-deki günlerde de kapı ve pencere montajlarına başlanılacak.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK da, Eğitim Fakültesi'nde düzenlenen aşure ikram programının ardından kampus alanında yapımı süren Gözlemevi ve Kütüphane inşaatına geçerek inceleme yaptı.

 

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR YAPILACAK

                Demirci Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÇETİN; "Fakültemizde yapımı devam eden Gözlemevi ve Kütüphane inşaatımız tamamlandığında kıymetli öğrencilerimizin eğitimine büyük katkı sunacak.  Eğitim Fakülteleri arasında bir ilk olacak olan Gözlemevimizde Dijital Eğitsel yapım stüdyosu yer alacak. Bilimsel çalışmaların da yapılacağı bu binamızda eğitim öğretim yazılımları da ha-zırlanabilecek. Kütüphane'de de öğrencilerimizin en iyi şekilde öğrenim ve deneyimlerini geliştirebilecek şekilde faydalanabilecekler. Buradan sadece Fakülte öğrencilerimiz değil, Demirci'mizin öğrencileri de yararlanabilecek. Başta bu güzel yatırımın Fakültemize yapılmasını sağlayan Belediye Başkanımız Selami SELÇUK'a ve hayırseverimiz Özgen İZMİROĞLU'na çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

DEMİRCİ'MİZİN UFKU AÇILACAK

           Belediye Başkanı Selami SELÇUK; "Demirci'mizin her noktasında  büyük yatırımlar hızla devam ediyor. Demircili hayırseverimiz işadamı Özgen İZMİROĞLU tarafından Eğitim Fakültemize kütüphane ve gözlemevi yapılıyor.

                Kütüphane ve Gözlemevi Eğitim Fakültemizde okuyan öğrencilerimiz ve Demircili öğrencilerimizin eğitim ha-yatında büyük yararı olacak gözlemevi ve kütüphane de öğrencilerimiz kendilerini geliştirmeleri açısından, eğitim hayatlarına büyük katkı sunacak. İlçemizin ufkunu açacak bu yatırım, Demirci'mize büyük değer katacak " dedi.

 

* Cengizhan ERDEM