DERNEK ÜYELERİNDEN KONYA GEZİSİ

                Faaliyetlerine Ankara’da devam eden Demirci -  Iklıkçı Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri Konya’yı gezerek kültür dünyalarını zenginleştirirken, bu gezilerin sosyal birlik, beraberlik ve dayanışmayı güçlendirdiğini belirttiler.

                Dermirci - Iklıkçı Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Der-neği Üyeleri ve Dernek Başkanı İbrahim ERDEM; Keçiören Belediye Baş-kanı Turgut ALTINOK’un desteğiyle kadim şehir Konya’nın tarihi yerlerini ziyaret ederek Hz. Mevlana’nın yaşadığı topraklarda manevi dünyalarını zenginleştirme imkanı buldular.

                Keçiören Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle Konya Mevlana Türbesini, Alaattin Tepesi, Meram’ı ve bir çok tarihi yerleri ziyaret eden 44 kişilik grup ziyaretten çok memnun kaldıklarını ifade ederek bu tür Kültür ve Tarih gezilerinin devam etmesini temenni ettiler.

                Demirci - Iklıkçı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim ERDEM; Dernekleşmenin sosyalleşmelerine katkı sağladığına dikkat çekti.

                ERDEM; “Manisa İli Demirci İlçemizin ilk ve tek köy derneğini kurmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu dernek vasıtasıyla istişare etme imkânı buluyor, proje üretiyor, zaman-zaman da bu geziler vasıtasıyla birlik beraberliğimizi kuvvetlendiriyoruz.

                Ankara’da yaşayan üyelerimizle birlikte Hz. Mevlana’nın manevi huzurunda kahraman ordumuz, güvenlik güçlerimiz, devletimizi idare eden devlet büyüklerimize dua ettik, Rabbim basiretlerini ve ferasetlerini güçlendirsin. İlerleyen günlerde ecdadımızın destan yazdığı ve birçok şehit verdiğimiz Çanakkale’yi ve Şehitliği de İnşaAllah ziyaret edeceğiz.” dedi.       

* Cengizhan ERDEM