Halıkent

DEVLET HASTANEMİZE ATANDILAR

İlçemiz Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığınca atanan 3 Uzman Doktor görevlerine başladı.

ÇOCUK SAĞLIĞI ve HASTALIKLARI

UZMANI DR. ECE KURUL DEMİRBAŞ

                Sağlık Bakanlığı 94. dönem Devlet Hizmet Yükümlülük kur’ ası kapsamında ilçemiz Devlet Hastanesine atanan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Ece Kurul DEMİRBAŞ, 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle hasta kabulüne  başladı.

 

İÇ HASTALIKLARI UZMANI

DR. MUHAMMET DEMİRBAŞ

                Sağlık Bakanlığı 94. dönem Devlet Hizmet Yükümlülük kur’ ası kapsamında ilçemiz Devlet Hastanesine atanan İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Mu hammet DEMİRBAŞ, 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle hasta kabulüne başladı.

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktoru Ece KURUL DEMİRBAŞ

                Dokuz Eylül Tıp Fakültesi mezunu olan Uz. Dr. Ece Kurul DEMİRBAŞ, ilk görevine Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma hastanesi Acil Servisinde başladı.

                Uz. Dr. Ece Kurul DEMİRBAŞ, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını da 4 yıl olarak Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptı.

                Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Dr. Ece Kurul DEMİRBAŞ, Eylül ayı 94. dönem Sağlık Bakanlığı Devlet Hizmet Yükümlülük kur’asında İlçemiz Devlet Hastanesine atandı.

 

İÇ HASTALIKLARI UZMAN DOKTOR MUHAMMET

DEMİRBAŞ

                Erzurum doğumlu olan İç Hastalıkları Uzman Doktoru Mu hammet DEMİRBAŞ, 2014 yılında Dokuz Eylül Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1 yıl Erzurum  Pasinler Devlet Hastanesi Acil Servisinde görev yaptı.

                2015 yılında ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastane sinde Dahiliye İhtisasına başladı. 2019 yılın da burada Uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlayan Uz. Dr. Muhammet DEMİRBAŞ, İstanbul  Eyüp Devlet Hastanesinde görevine başladı.

                İç Hastalıkları Uz. Dr. Muhammet DEMİRBAŞ, Eylül ayında Sağlık Bakanlığı Devlet Hizmet Yükümlülük kur’ası ile İlçemiz Devlet Hastanesine atandı.

HASTANEMİZE ATANAN

KARDİYOLOJİ UZMANI GÖREVİNE BAŞLADI

                Kaliteli sağlık hizmeti ve tecrübeli doktor ve sağlık personeli ile İlçemiz başta olmak üzere birçok ilçeye hizmet sunan hastanemizde Kardiyoloji Uzma nı Doktor Serkan DİLMEN hasta kabulüne başladı.

                Sağlık Bakanlığı 94. dönem Devlet Hizmet Yükümlülük kur’ ası kapsamında ilçemiz Devlet Hastanesine atanan Kardiyoloji Uz. Dr. Serkan DİLMEN, hasta kabulüne başladı.

                Kardiyoloji Uzmanı Dr. Serkan DİLMEN, 20 Ekim Salı günü itibariyle hasta kabulüne başladı.

 

KARDİYOLOJİ UZMAN DOKTORU SERKAN DİLMEN

                1980 Ordu doğumlu olan Uz. Dr. Serkan DİLMEN, İlkokul, Ortaokul ve Lise'yi İzmir'de okudu. 2004 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun oldu.

                2004 yılında GATA Stajer Kurs Birlik Komutanlığı, 2005 – 2007 yılları arasında Akçakale / Şanlıurfa’da 5. Hudut Bölük Komutanlığı Revir ve Garnizon Baştabibi, 2007 yılında GATA Eğitim Hastanesi’nde Acil Tıp uzmanlık eğitimine başladı.

                2011 yılında “Acil Tıp Uzmanı’’ ünvanını aldı ve Elazığ Askeri Hastanesi’ne Yüzbaşı rütbesinde atandı. 2012 yılında geçici görevlendirmeyle Afganistan’da yer alan NATO’ya bağlı Kabil Atatürk Askeri Hastanesi’nde 7 ay süreyle Acil Servis Sorumlusu olarak çalıştı.

                2013 yılında GATA Eğitim Hastanesi’nde Kalp ve Damar cerrahi uzmanlık eğitimine başladı. Bu eğitim esnasında, mesleki bilgi görgü arttırma amaçlı eğitim izni alarak, 2015-2016 yıllarında Harvard Üniversitesi’ne bağlı Beth Israel Deaconess Medical Center Kardiyoloji Servisi’nde, 1 yıl süreyle Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

‘              Nanoteknolojiyi Kullanarak ‘Yeni Kardiyovasküler Tedaviler Geliştirmek’ konusu üzerine deneysel çalışmalar yaparak, klinik gözlemlerde bulundu.

                2016 yılında 2013 Tıpta Uzmanlık Sınavı İlkbahar Dönemi Yeniden Yerleştirme Sonucu’yla Kardiyoloji uzmanlık eğitimine geçiş yaptı.

                Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan 2. Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4 yıl süren bu eğitimi tamamlayarak Kardiyoloji Uzmanı oldu.

                Böylece hem Kardiyoloji ve Acil Tıp olmak üzere iki uzmanlığa sahip oldu, 2015 yılında binbaşı rütbesine, 2020 yılında yarbay rütbesine terfi edildi.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK " İlçemiz Devlet Hastanesinde hasta kabulüne başlayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktoru Ece Kurul DEMİRBAŞ ve İç Hastalıkları Uzman Dok toru Muhammet DEMİRBAŞ’a ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Serkan DİLMEN’e görevlerinde başarılar diliyorum" dedi. 

TEBRİK

                Hastanemizde göreve başlayan Uzman Doktorlarımıza ilçemize hoş geldiniz der; yeni görevlerini tebrik eder; Çalışmalarında başarılar dileriz.

 

* Cengizhan ERDEM