DOĞALGAZ YATIRIMINDA YENİ GELİŞMELER

İlçemizin yıllardır beklediği doğalgaz yatırımında ihale süreci sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

         Hemşehrimiz, Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN'ın destekleri ile ilçemize kazandırılan Doğalgaz yatırımında Boru Hatları ile Petrol Taşıma A. Ş. (BOTAŞ) tarafından 28 Ocak ve 4 Şubat 2021 tarihlerinde malzemeli hat döşeme ihalesi gerçekleştirildi.

         28 Ocak ve 04 Şubat 2021 tarihlerinde yapılan ihalelerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiği ve kazanan firmalarla önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanarak işbaşı yapılacağı öğrenildi.

 

SÖZ VERDİĞİMİZ HER YATIRIMIN TAKİPÇİSİYİZ

         Belediye Başkanı Selami SELÇUK; " Demirci Doğalgaz ihalesi gerçekleşti. İlçemiz yıllardır beklediği hizmete kavuşuyor. BOTAŞ ile yaptığım görüşmelerde ihalenin sorunsuz bir şekilde tamamlandığı belirtildi. İhaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapılacak ve çalışmalar hızla başlayacak. 43 kilometre boru hattı ile ilçemize ulaşacak olan Doğal gaz boru hattı, Gördes, Güneşli, Deliçoban, Kulalar ve İmrenler mahalleleri üzerinden Demirci Doğalgaz istasyonuna ulaşacak. Memleketine her daim destek veren kıymetli Bakanımız Ruhsar PEKCAN'a teşekkür ediyorum. Demirci'mizi yeni yatırım ve hizmetlerle buluşturmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

       * Cengizhan ERDEM