DUALARLA UĞURLANDILAR

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen 29 günlük Umre ziyaretine gidecek vatandaşlar için uğurlama programı düzenlendi.

07 Ocak 2020 Cuma günü Ticaret ve Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa ÜNLÜ İlçe Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Alaca Cami Müezzini Hasip ÇELİK tarafından ilahiler okundu. Beyazıt Camii İmam Hatibi Fehmi ERSÖZ tarafından da Kuran-ı Kerim okundu.

Programda konuşan Belediye Başkanı Selami SELÇUK; “Mübarek topraklara gidecek olan her bir vatandaşımıza hayırlı yolculuklar diliyor, yapacakları ibadetlerin Cenab-ı Allah tarafından kabul görmesini niyaz ediyorum" dedi.

İlçe Müftüsü Mustafa KOCAGÖZ'de, Umre ziyareti yapacak olan vatandaşların hangi ibadetleri yapacakları noktasında bilgilendirme yaptı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, umre ziyaretine gidecek vatandaşlara coronavirüs ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Konuşmaların ve okunan duanın ardından mübarek topraklara gidecek olan 41 vatandaş aileleri ve programa katılan vatandaşlarla helalleştiler.

8 Şubat 2020 Cumartesi sabah saatlerinden İlçeden hareket eden umreciler, Mekke ve Medine’de bir ay süren ziyaret ve ibadetlerinin ardından 08 Mart 2020 Pazar gecesi yur da dönüş yapacaklar.

 

* Cengizhan ERDEM