Eğitim Fakültesi Fitness ve Spor Merkezi Açıldı

                Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fitness ve Spor Merkezi 18 Aralık 2019 Çarşamba günü açıldı.

                Açılışa Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÇETİN, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Muhammet SOLAK, İlçe Jandarma Komutanı Murat İNCE, Demirci Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatma ŞAŞMAZ ÖREN, Gençlik Spor İlçe Müdürü Bilal YILMAZ, Protokol, Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrenciler katıldı.

                Açılış kurdelasını kesen Dekan Prof. Dr. Ahmet ÇETİN, Fitness ve Spor Merkezi’nin Eğitim Fakültesine ve Demirci’ye hayırlı olmasını temenni etti. Fitness ve Spor Merkezinin öğrenciler ve  personel ile birlikte Demircili hemşerilerimize de açık olduğunu belirtti.

                Federasyon onaylı Personal Trainer eşliğinde Pilates ve Zumba derslerinin de yapılacağı Eğitim Fakültesi Fitness ve Spor Merkezi 350 m2’lik salonunda deneyimli mü-sabık sporcular ve antrenörler eşliğinde sağlıklı spor ve sağlıklı yaşam için hizmet verecek.

                Eğitim Fakültesi Fitness ve Spor Salonunda kardiyovasküler egzersizler için 5 koşu bandı, bir eliptik bisiklet, bir dikey ve bir yatay bisiklet, 3 spin bike; fiziksel gelişim ve dayanıklılık için toplamda 20 makinadan oluşan parkur bulunmakta. Ayrıca Fitness ve Spor Salonunda dört kısmi zamanlı çalışan öğrenci de görev almakta.

                Fitness ve Spor Salonu Salı ve Perşembe günleri bayanlara özel pilates eğitimi ile Çarşamba günleri zumba eğitimi lisanslı antrenör Nursac EVREKLİ tarafından verilecek.

                Erkeklerin kullanımına ayrılan saatlerde de Dünya şampiyonu milli vücut geliştirme sporcumuz Ertuğ EVREKLİ, üyelere ücretsiz danışmanlık ve program hazırlama hizmeti verecek.

                  Eğitim Fakültesi Fitness ve Spor Salonu hafta içi ve hafta sonu hizmet verecek. Üye kayıtları devam ediyor.

*Sait İNAN

*M. Emin BAKAR