ENERJİ ALTYAPIMIZ GÜÇLENİYOR

İlçemizde Haziran ayı başında başlayan enerji yatırımlarına yenileri eklenmeye devam ediyor.

                İlçemizde 3 farklı bölgede sürdürülen enerji yatırımları kap samında Mahmutlar Mahallesinde de enerji hatları yenileme ve trafo merkezi kurma çalışmalarına başlandı.

                İlçe merkezi çıkışında bulunan trafo merkezinde yenileme çalışmaları devam ederken, merkez mahalleler olan Sinan, Yenice ve Fatih mahallelerinde de enerji hatları yer altına alınma çalışmaları sürüyor.

                Diğer yandan kırsal bölgelerde de enerji nakil hatlarının yenilenmesi ve voltaj dü şüklüğünün önüne geçilmesi için yeni trafo merkezi kuruluyor.

                İlçemize bağlı Bağırgan, Uslular ve Alaybey mevkiilerine yeni enerji hatları çekilirken, 3 adette yeni trafo merkezi kurma çalışmaları GDZ elektrik ekiplerince yapılıyor.

                2 Milyon enerji yatırımı yapılan Mahmutlar Mahallesinde GDZ Elektrik ekiplerince eskiyen enerji nakil hatları, kablo iletim direklerinin yenileme çalışmaları yapılıyor.

                Ayrıca bölgede voltaj düşüklüğü ve enerji kesintilerinin önüne geçilmesi içinde 3 adet trafo merkezi kurulacak.

                İlçemizin son yıllarda büyük enerji yatırımları aldığını ifade eden Belediye Başkanı Selami SELÇUK, “İlçe merkezimiz ve kırsal mahallelerde enerji yatırımları devam ediyor. Mahmutlar mahallemizde de enerji nakil hatları, kablo nakil direkleri yenileni yor, mahallemize hayırlı olsun. Devam eden her yatırımı yakından takip ediyoruz. İlçemizin enerji altyapısı yapılan bu yatırımlarla daha güçlü hale gelecek " dedi.

 

 

      *Cengizhan ERDEM