HAFIZLIK VE EZANI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİ

İlçemizde 17 ilçeden 20 İmam Hatip Ortaokulunun katılımı ile hafızlık yarışması ve ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

                Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Manisa ve ilçelerinde bulunan İmam Hatip Ortaokullarında arasında Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması ve Genç Bilaller Ezanı Güzel okuma yarışması yapıldı.                

                İlçemiz İmam Hatip Ortaokulunun ev sahipliğinde Ticaret ve Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen yarışmaya  Kaymakamımız Adem KAYA, Belediye Başkanı Selami SELÇUK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi YÜKSEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

                Manisa merkez ve 17 ilçe İmam Hatip Ortaokulu'nun katıldığı yarışmada ile olarak hafızlar yarıştı.

                Yarışma önce-sinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi YÜKSEL ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet DAĞLAR tarafından günün  önemine binaen açılış konuşmaları yapıldı.

                Hafızlık yarışmasında Akhisar Şehit Serdar Denizer İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Aydın ÖZTÜRK birinci, Soma Şehit Astsubay Ömer HALISDEMİR İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yunus Emre YAĞMUR ikinci ve Şehzadeler Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu'ndan Mesut YILMAZ üçüncü oldu.                

                Ezan okuma yarışmasında ise Selendi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ümit KOYUN birinci, Akhisar Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Hüdayi AKBAŞ ikinci ve  Soma Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Resul KARADAĞ üçüncü oldu.

                Yarışmanın sonunda İlçemiz Kaymakamı Adem KAYA ve Belediye Başkanı Selami SELÇUK hafızlık ve ezanı güzel yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.

 

    * Cengizhan ERDEM