Halıkent

HAYIRSEVER ÇAMLI'NIN HASTANEMİZE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Hastanemizi tıbbi aletlerle donatan ÇAMLI, şimdiye kadar 9 cihazı hastaneye teslim etti.

               Eşini kaybettikten sonra kendisini hayır işlerine adayan 78 yaşındaki Mustafa ÇAMLI, Demirci Devlet Hastanesinin diyaliz servisi bölümünü genişleterek hasta muayene kapasitesinin arttırılmasını sağladı.

               İzmir'de uzun yıllar halı ticareti yapan Hayırsever Mustafa ÇAMLI, 2014 yılında önce eşinin vefatının ardından memleketi Demirci'deki devlet hasta- nesinin önemli ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

               Hastanemizi tıbbi aletlerle donatan ÇAMLI, şimdiye kadar 9 cihazı hastaneye teslim etti.

               Demirci Devlet Hastanesinin diyaliz servisinin artan hasta talebi üzerine Hayırsever ÇAMLI, 100 metre kare büyüklüğünde kapalı bir bitişik bina yaptı. Hayırsever ayrıca diyaliz servisi içindeki hastaların tedavi gördüğü alanı da genişlettirerek 12 kişilik hasta kabul kapasitesi 18'e çıkartmış oldu.

 

               DİYALİZ HASTA SEVKİ DURDU

               Demirci Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hayrettin KARAKUŞ; "Hayırseverimiz Mustafa ÇAMLI, daha önceki yıllardan bu yana hastanemize birçok bağışta bulundu. Hastanemize daha önce Kardiyoloji, Göz ve KBB polikliniklerine 300 Bin lira değerinde cihaz bağışında bulunan hayırseverimiz 200 Bin liralık desteği ile diyaliz servisimizi genişlettik. Dışarıya diyaliz hasta sevkini de durdurmuş olduk. 12 kişiyi diyaliz servisimizde muayene ederken, bugün 18 hastamız tedavi görme imkanına kavuştu. Hayırseverimiz Mustafa  ÇAMLI'ya teşekkür ediyorum " dedi.

               Belediye Başkanı Selami SELÇUK; “Demircili hemşehrimiz Mustafa ÇAMLI yine bir kadirşinaslık örneği gösterdi. Kendisi tıbbi cihaz desteğinin yanı sıra has tanemiz imkânlarının da genişlemesine yardımcı oldu. Kendisinde şahsım ve Demirci adına teşekkür ediyorum" dedi.

               Mustafa ÇAMLI, ilk bağışını 2017 yılında 6 adet ritim ve tansiyon olter aleti alarak bağışladı.

               Daha sonra 2018 yılında Kardiyoloji polikliniğine Elektrokar-diyografi (EKG), 2019 yılında da Göz Polikliniğine göz ölçüm cihazı ve Kulak Burun Boğaz Polikliniğine (KBB) Rhino - Laryngo - Fiberscope cihazı bağışında bulunmuştu.

 

        *Cengizhan ERDEM