HÜNNAP HASADI

Çin`de "ölümsüzlük meyvesi" olarak anılan ve şifalı olduğu belirtilen hünnabın Türkiye`de üretildiği merkezlerden olan ilçemizde çiftçiler hasata başladı.

               İlçemizde büyük boy olarak yetiştirilen hünnabın tek yer olduğu Söğütçük mahallesinde üreticiler sabah erken saatlerde tarlalara giderek hünnap topluyor. Hasatta üreticilerle bir araya gelen Kaymakamımız Adem KAYA, "Söğütçük Mahallemizde bu yıl 150 ton hünnap rekoltesi bekleniyor ve 3 ila 6 lira arasından bir fiyatla satış yapılmasını bekliyoruz. Söğütçük Mahallesi yöresinde büyük hünnaplar yetiştiriyoruz. İlçemize ve bölgemizde de bunun küçüğünü yaygınlaştırıyoruz” dedi.

               ‘Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Yetiştiriciliği’ konusunda eğitim alan bayan kursiyerlerinde katıldığı hasat mesaisine Kaymakamımız Adem KAYA;  Belediye Başkanı Selami SELÇUK, İlçe Jandarma Komutanı Uğurcan ŞAHİN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam KÖSE, Orman İşletme Müdürü Tayfun DO-ĞAN, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail ÇETİNKAYA, Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci MASKİ Müdürlüğü sorumlusu Gökhan ASLAN, Belediye Meclis Üyeleri Nurullah ERTAŞ, Hayati İMRENLERLİ ile Söğütçük Mahalle Muhtarı Mustafa ÇİFTÇİ katıldı.

       * Cengizhan ERDEM