İBRAHİM ERDOĞMUŞ’TAN ÖRNEK DAVRANIŞ

"Bizde para olsa ne! Devletimiz olmayınca hiç bir işe yaramaz..."

                İlçemizde yaşayan 44 yaşındaki görme engelli İbrahim ERDOĞMUŞ, devletin kendisine verdiği engelli maaşını ve 1000 liralık yardımı "Biz Bize Yeteriz Türkiye" kampanyasına bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi.

                İlçemize bağlı Mezitler mahallesinde annesi, abisi ve ablası ile birlikte yaşayan İbrahim ERDOĞMUŞ, yıllar önce geçirdiği genetik bir rahatsızlıktan dolayı görme yetisini kaybetti.

                Devletten engelli maaşı alan İbrahim ERDOĞMUŞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasını duymasının ardından evine maaşını vermek için gelen PTT yetkililerine aldığı bir aylık maaşı ve devlet tarafından verilen 1000 Liralık yardım ile birlikte Bin 805 Lira bağış yaptı.

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK da, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek veren İbrahim ERDOĞMUŞ'a çeşitli hediyeler göndererek, teşekkür etti.

                İbrahim ERDOĞMUŞ yaptığı açıklamada: "İlkokul 5. sınıftan sonra yaşadığım genetik bir rahatsızlıktan dolayı yüzde 98 olarak görme yetimi kaybettim. Annem, abim ve kız kardeşim ile 4 nüfus yaşıyoruz. Görme engelli olduğum için sağ olsun Allah razı olsun devletimiz her ay belirli bir maaş veriyor. Devletimizin başında bulunan Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Haberlerde Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanyayı duydum. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek yardımlaşmayı teşvik amacıyla yapılan bu kampanyaya bende 1.805 Lira bağış yaptım" dedi.

 

BİZİM PARAMIZ OLSA NE, DEVLETİMİZ OLMAYINCA İŞE YARAMAZ

                İbrahim ERDOĞMUŞ; "Bizde para olsa ne. Devletimiz olmayınca hiçbir işe yaramaz. Bizim evimiz ocağımız olsa ne devletimiz olmayınca hiç bir işe yaramaz. Allah'ım devletimizi başımızdan eksik etmesin. Şu anda salgınla mücadelede sağlık görevlilerimiz cephenin önünde. Temizlik görevlisinden doktoruna hepsinden Allah razı olsun. Rabbim şu koronavirüs tehdidini ülkemizden ve dünya üzerinden bir an önce yok eder. Yardımlaşma he-pimiz için gerekli. İşyerlerimiz virüsten dolayı kapanmış durumda. Halkımız bir nevi geçim sıkıntısına düşer. Bende içimden gelerek bağışta bulundum" dedi.

                Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU'yu çok sevdiğini ifade eden ERDOĞMUŞ; "Kendilerine selamlarımızı iletiyorum. Onlarında selamını duyarsam çok mutlu olurum" dedi.       

 

   *  Cengizhan ERDEM