II. DÖNEM SENE BAŞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 29 Ocak 2020 Çarşamba günü Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ başkanlığında Şube Müdürleri Ünal ÖZCAN, Müslüm Ünsal ALPAY'ın katılımıyla başladı.

Toplantıya Okul ve Kurum Müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ; II. dönem EğitimÖğretim yılının hayırlı uğur lu olması temennisinde bulundu.

KOCABAŞ; “ 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini sorunsuz bir şekilde başarıyla tamamladık II. Dönem de aynı özveriyle çalışmalarımız devam edecek. İlçemizde yeni kurumların açılması çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bunlardan birisi de Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde açılacak olan e-sınav merkezidir.

Eski Kaymakamlık Proje Merkezi olarak kullanılan Aktivite Merkezi olarak yer belirlenmiş olup inşaatına başlanmıştır.

Bu kurs Merkezi’ nin açılması ile MTSK ve Birçok e-Sınav Merkezi sınavları İlçemizde yapılacağından sınava girecek öğrencilerin İl ve İlçelere gitmeyerek İlçemiz ekonomisine katkı sağlayacak.

Yeni Kurs Merkezlerinin açılması İlçemize istihdam demektir. Elbirliğiyle bu çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

2019 - 2020 Eğitim öğretim yılı II. Dönem sene başı değerlendirme toplantısında Okul güvenliği başta olmak üzere, yıl içerisinde yapılacak olan sınavlar, Destekleme ve yetiştirme kursları, taşıma araçlarının denetimleri, burslu öğrencilerin iş ve işlemleri, Projeler, okulla rımızın öğretmen ihtiyaçlarının tamamlanması konuları üzerinde çalışmalar yapıldı.

2019-2020 II. Dönem Eğitim Öğretim yılının başarılı ve sorunsuz bir yıl geçmesi temennisiyle toplantı sona erdi.

*Cengizhan ERDEM