II. DÖNEM TAŞIMA DENETİMLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

         İlköğretim ve Ortaöğretim taşıma araçları 11 Şubat 2020 Salı günü İlçemiz Mahmutlar ve Örücüler Mahallesi taşıma hattı denetlendi.        

         İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yaptıkları denetimler 11 Şubat 2020 Salı günü sabahın erken saatlerinde Mahmutlar ve Örücüler hattında gerçekleştirildi.        

         Toplamda 8 İlköğretim ve Lise taşıma araçlarında yapılan denetimlerde görülen eksiklikler kayıt altına alınarak kurallara uymayan sürücülere gerekli cezai işlemler yapıldı. Denetimde araçların kasko, vize, sigorta, araç kış lastikleri, araç kameraları, çekme halatları, kriko gibi önemli gereçlerin bulunup bulunmadıkları kontrol edilirken ayrıca, araç sürücülerinin hız yapmamaları konusunda önemle uyarılar yapıldı.        

         İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Müslüm Ünsal ALPAY, “2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Taşıma kapsamındaki okul servis araçlarını denetlemiş bulunmaktayız. Öğrencilerimizin güvenli ve sorunsuz bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak bizim görevlerimiz arasındadır. Bu anlamda denetimlerimiz rutin olarak devam edecektir” dedi.

       * Cengizhan ERDEM