İLÇEMİZ KÜLTÜR HAZİNESİNE, YENİ BİR ESER

               İlçemizin merkezinden kırsalına her noktaya yatırım ve hizmetlerini ulaştıran İlçemiz Belediyesi, kültür yayınlarına da bir yenisini daha ekledi.

               İlçemizin tarihi, kültürü, coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ve değerleri Belediyemizce kültürel yayın olarak hazırlanmaya, ilçemizin kültür hazinesine sunulmaya devam ediliyor.

               2020 Nisan ayında son olarak Prof. Dr. İbrahim AYDIN'ın kitabı olan "Demirci İlçesi'nin Ekonomik Yapısı" kitabı hazırlanarak, kültür eseri olarak arşivlerde yerini almıştı.

               İlçemizin Kültür Kütüphanesine yeni bir eser olarak hazırlanan ve gelecek kuşaklara en değerli miras olarak kalabilecek bu eserlerden birisi olan ve Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi’nden Emekli Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Rasih ERKUL tarafından kaleme alınan "Akıncılar Şehri Demirci" kitabı hazırlandı.

               Belediye Başkanı Selami SELÇUK da, Akıncılar Şehri Demirci'yi anlatan bu eseri İlçemiz Belediyesi olarak bastırarak, ilçenin kültür hazinesindeki yerini almasını sağladı.

               43 yıllık meslek hayatı boyunca binlerce öğretmen adayının yetiştirilmesine emek veren Doç. Dr. Rasih ERKUL, 5 kitabının yanı sıra, çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde, gazetelerde mesleki araştırma ve incelemeleri de yayınlandı.

 

               GELECEK NESİLLERİMİZE ESERLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

               Belediye Başkanı Selami SELÇUK yaptığı açıklamada: " İlçemize her alanda yeni hizmetler sunma gayretindeyiz. Bilginin önemli bir güç olduğu dünyamızda İlçemizin de bu noktada yerini alabilmesi için hazırlanan kıymetli eserleri ilçemizle buluşturuyoruz. Bu tür yayınların kitap haline gelmesinin amacı bilgi, birikim ve tecrübenin gelecek nesillere aktarılması önemlidir. Demircili hemşehrimiz Doç. Dr. Rasih ERKUL tarafından kaleme alınan "Akıncılar Şehri Demirci" kitabında ilçemiz ile ilgili çok kıymetli bilgiler yer alıyor. Bir solukta okuyacağınız bir eser Demirci'mize hayırlı olsun. Bu vesile ile yıllarca fakültemiz de görev yapan hemşehrimiz Doç. Dr. Rasih ERKUL hocamıza emeğinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.

 

             * Cengizhan ERDEM