İLÇEMİZDEN 49 YILLIK NALBANT, MANİSA'DA YILIN AHİSİ SEÇİLDİ

Manisa’da 33. Ahilik Haftası sebebiyle düzenlenen kutlama programında İlçemizden 49 yıllık nalbant ustası Sabit ÇOBAN, Manisa'- da 2020 yılının Ahisi seçildi.

               Manisa Cumhuriyet Meydanında  33. Ahilik haftası dolayısı ile tören düzenlendi.

               Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan törende, Manisa Valisi Yaşar KARADENİZ ve Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan GERİTER bir konuşma yaptı.

               Törende, yılın ustası, kalfası ve çırağı seçilen esnaflara beratlarının verilmesinin ardından yılın ahisi seçilen hemşehrimiz Sabit ÇOBAN’a Ahi Beratını ve Şeddini, Vali Yaşar KARADENİZ ve MESOB Başkanı Hasan GERİTER birlikte verdi.

               İlçemiz Madeni Eşya Sanayi Odasına kayıtlı olan ve 49 yıldır nalbantlık işiyle uğraşan Sabit ÇOBAN (74) yılın ahisi seçilirken, yılın kalfası Manisa Berberler ve Kuaförler Odasına bağlı 14 yıldır erkek berberi olan Uğur GÜLER, yılın çırağı Turgutlu Berberler Odasına bağlı 3 yıldır kadın kuaförü olarak çalışan Hilal AKBAŞ oldu.

 

USTAMIZI TEBRİK EDİYORUM

               Belediye Başkanı Selami SELÇUK yaptığı açıklamada; " İlçemizdeki  ustalarımız ve sanatkârlarımız titizlikle mesleklerini sürdürüyorlar. 33. Ahilik haftasını kutluyoruz. Manisa'da Valiliğimiz tarafından Ahilik haftası programı düzenlendi.

               Törende   Nalbant ustamız Sabit ÇOBAN, yılın ahisi olarak seçildi. Manisa Valimiz Yaşar KARADENİZ'e ve Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan GERİTER'e teşekkür ediyorum. Sanatkârımız, Ustamız, Yılın Ahisi Sabit ÇOBAN'ı  ve   ilçemiz Madeni Sanatkârlar Esnaf Odasını da tebrik ediyorum " dedi.

 

     *Cengizhan ERDEM