İNSANLIĞA UMUT OLACAKLAR

Koronavirüs salgınıyla mücadele Türkiye'de her alanda devam ederken, İlçemizin gururu olan hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, İlçemize ve tüm insanlığa şifa olacak güzel haberler gelmesi için çalışıyor.

                Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok can kaybına sebep olan yeni tip korona virüs (Covid19)  hastalıyla mücadele de TÜRKİYE tüm Dünya'ya örnek olacak başarılı bir mücadele sergiliyor.

                İstanbul Medipol Üniversitesi Moleküler Tıp ve Biyoteknoloji Ana Bilim Dalı Başkanı hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, haftalardır ekibi ile birlikte gece gündüz demeden insanlığın bu illetten kurtulması için ilaç çalışmalarını yürütüyor.

                Yoğun mesaisi ile, gece gündüz demeden ülkesi için yürüttüğü proje çalışmalarının arasında hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, kendisine yapılan çalışmalarının detaylarının anlatılması için bir çok ulusal televizyon kanalı ve gazete teklif götürdü.

                Yoğun çalışmaları, hassasiyetle yürütülen bu sürecin daha sağlıklı ilerlemesi adına bu teklifleri ret eden Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, İlçemizdeki hemşehrilerine özel bir video çekerek, yapılan çalışmaları sadece ve sadece memleketi için anlattı.               

                TÜBİTAK'ın desteklediği ilaç çalışmaları ile ilgili 17 proje yer alıyor. Medipol Üniversitesi İlaç Keşif ve Geliştirme Merkezi Müdürü hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, ATABAY Kimya ve MEDİPOL Üniversitesinin ortak projesinin başında bulunuyor.

 

MİLLİ ve YERLİ İLAÇ ÜRETİMİ İÇİN 6 YIL ÖNCE VATANINA DÖNDÜ

                İlaç ve klinik çalışmaları alanında Türkiye'nin sayılı uzmanları arasında yer alan hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, 22 yıl Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) ilaç geliştirme çalışması yaptı. 6 yıl önce Türkiye'ye yerli ve milli ilaç üretimi için dönen hemşehrimiz Doç. Dr. GÜZEL, bugüne kadar birçok hastaya şifa olacak ilaç üretiminin de içerisinde yer aldı.

 

BAYRAMA MÜJDE İLE GİRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ

                İnsanlığın sağlıklı yaşaması adına ekibiyle birlikte emek veren Doç. Dr. Mustafa GÜZEL, yeni tip koronavirüs (Covid19)  hastalığı ile mücadelede de ekibiyle ile birlikte önem li bir proje yürütüyor. Doç. Dr. Güzel, Covid19'a karşı öne çıkmış 3 ilacın yerli ve milli imkânlarla üretimini sağlayıp insanlığa ve ülkemize şifa olması hedefindeyiz" dedi.

 

HEMŞERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

                          (Doç. Dr. Mustafa GÜZEL)

                Doç. Dr. Mustafa GÜZEL'e teşekkür eden Belediye Başkanı Selami SELÇUK, “Tüm Dünya Covid19 salgını ile mücadele ediyor. Türkiye yerli ve milli imkanları ile bu süreci başarılı bir şekilde yürütüyor. Elbette bu başarı da sağlıkçılarımız, bilim kurulumuz, hükümetimiz ve insanlığa şifa olması için çalışan bilim insanlarımız var. Bunlardan birisi de ekibiyle birlikte canını dişine takarak çalışan kıymetli hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa GÜZEL yer alıyor. Kendisine ve ekibine çalışmalarında sonsuz başarılar dilerken, memleketine özel hemşerilerine değer veren bir video gönderdiği için de ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum " dedi

         

 *Cengizhan ERDEM