Halıkent

Kadın Girişimcilere ‘ihracat’ Brifingi

                Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın Girişimci Fiziki Network Programı kapsamın-da, Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde 'Kadın Girişimciler İçin İhracat Semineri’ düzenlendi.

                Hemşehrimiz, Ticaret Bakanımız Ruhsar PEKCAN’ın Demirci ziyareti kapsamında il merkezlerinde düzenlenen eğitim seminerinin ilçemizde de düzenlenmesi talimatı ü-zerine yapılan programa kadın girişimciler yoğun ilgi gösterdi.

                İlçe merkezi ve Gördes ilçesinden de bayan katılımcıların sağlan-dığı programda kadınlara yönelik ‘ihracat’ brifingi verildi.

                Seminerde Ticaret Bakanlığı Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanı Özge AK-KIZ, programda 'İhracat Destekleri' hakkında bilgiler paylaştı.

              Dünyadaki 3 KOBİ’den 1’inin kadınlar tara fından işletildiğini ifade eden AKKIZ, “Kadın girişimcilerimizin sadece yüzde 15’i ihracatçı. Kadın girişimciliğine ne kadar önem verirsek, sadece kadınlarımızın değil, toplumun gelişimine de ciddi katkı sağlarız. Ülkemizin yeni kadın ihracatçılara ihtiyacı var” dedi.

            AKKIZ, “Bakanlığımızın ihracatçılar için ciddi destekleri var. Kadın girişimcilerimizin bakanlığımızın sunduğu bu desteklerden daha fazla yararlanmalarını istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.   

        

*İlknur BURSALI