KAYMAKAMIMIZ KAYA, E-SINAV MERKEZİ İÇİN DÜĞMEYE BASTI

                Kaymakamımız Adem KAYA, İlçemizde Atölye Halıcılığının Yaygınlaştırılması İçin Halı Doku yanlar Derneği’ne ait olan binada incelemelerde bulunarak derneğe ait binanın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kullanım amacıyla verildiğini belirterek Dernek Başkanı Ahmet AYSAN ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

                Binada incelemelerde bulunan Kaymakamımız Adem KAYA, binanın yeniden boyanıp imkanlarının arttıracağını belirterek, “e-sınav merkezinde sınav evrakı basılmasına gerek kalmıyor. Böylece, evraklarının sevkiyat sürecini ortadan kaldırmış ve maliyeti de düşmüş oluyor. Aynı zamanda çok çevreci bir sınav olarak da nitelendirebiliriz.” dedi.

                e-Sınav Merkezinde şimdilik Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Sınavlarının yapılacağını kaydeden Kaymakamımız Adem KAYA, zaman içerisinde diğer sınavlarında elektronik ortamda yapılacağını belirtti.

                Binanın e-sınav merkezi standartlarına getirilmesi için gerekli harcamaların İlçemiz esnaflarınca karşılanacağını belirten Kaymakamımız KAYA e-Sınav merkezi salonlarının oluşturulması için katkı sağlayan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Yerel imkanlarla sağlanan bu hizmet ile Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Sınavları ilçemizde yapılacak.” Dedi.

                Kaymakamımız Adem KAYA’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel KOCABAŞ ve Şube Müdürleri de eşlik etti.

 

*Cengizhan ERDEM