KAYMAKAMIMIZ MUTLU AKYOL İÇİN VEDA YEMEĞİ

T.C. İçişleri Bakanlığı (Mülkiye Müfettişliği görevine atanan Kaymakamımız Mutlu AKYOL için, 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü Saat 20.00'de yeni Hükümet Konağında veda yemeği verildi.

            İlçemizde 32 ay 20 gün başarıyla görev yapan Kaymakamımız Mutlu AK- YOL için düzenlenen veda yemeğine Kaymakamımız Mutlu AK- YOL; eşi Oya AKYOL; 20. Dönem Manisa Milletvekili Abdullah AKARSU; Belediye Başkanı Selami SELÇUK, eşi Güzide SELÇUK, protokol, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile işadamları katıldı.

             Yemek programında konuşan Başkan Selami SELÇUK, “Vedalar hüznü de beraberinde getirir. 3 yıla yakın bir süredir ilçemizde görev yapan Demirci Kaymakamımız Mutlu AKYOL ile verimli ve uyumlu bir çalışma o gerçekleştirdik. Demirci'nin idarecilik hayatına büyük katkıları oldu. Kendisine yeni görevi olan Mülkiye Müfettişliğinde başarılar diliyorum." dedi.

          Kaymakamımız Mutlu AKYOL konuşmasında: “Demirci güzel bir ilçe. Güzel anılar ve dostluklar edindik. Görev süremiz içerisinde çalışmalarımızı yürüttük. Kamu kurumlarımız ile uyumlu çalışmalar yaptığımızı düşüyorum. Buradan aylrılırken, hem şahsım hem ailem olarak mutlu bir şekilde ayrılıyoruz" dedi.

 

 

HEDİYE VERİLDİ

  • Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Selami SELÇUK tarafından Kaymakamımız Mutlu AKYOL' a, yazılı ahşap oyma tablo hediye edildi.
  • Gazetemizin sahibi Esma ERDEM tarafından Kaymakamımız Mutlu AKYOL'a görev süresi içerisinde yayımlanan HALIKENT Müstakil Bölge Gazetesinin nüshalarından oluşan 2 ciltlik gazete arşivi takdim edildi.
  • Kaymakamımız Mutlu AKYOL'a Manisa eski İl Genel Meclis Üyesi, hayırse- ver işadamlarımızdan Hakkı ARGUN tarafın- dan el dokuma Demirci Halısı hediye edildi.

Kaymakamımız Mutlu AKYOL” un Özgeçmişi :

 

         Kaymakamımız Mutlu AKYOL 1978 yılında Aydın Bozdoğan İlçesinde doğdu. Ortaokul ve Lise öğrenimini Muğla da tamamladıktan sonra 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2005 yılı Şubat Ayında Mülki İdare Amirliği mesle- ğine Aydın Kaymakam Adayı olarak başladı. Çeşitli staj evrelerinin ardından sırasıyla Trabzon-Tonya, Trabzon- Maçka ve Afyonkarahisar - Kızılören İlçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı. Burdur-Kemer, Erzurum-Şenkaya Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Uşak- Sivaslı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 30.11.2016 tarih 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile Demirci Kaymakamlığına atandı. İlçemizde 32 ay 20 gün görev yaptığı başarılı hizmetinden sonra T.C. İçişleri Bakanlığı Mülki Müfettişliğine atandı. Kaymakamımız Mutlu AKYOL evli ve üç kız çocuğu babası.

 

 

TEBRİK EDERİZ

Kaymakamımız Mutlu AKYOL'a ilçemizdeki başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür eder; Mülki Müfettişlik görevinde de başarılarının devamını dileriz.

 

*Cengizhan ERDEM