MANİSA VALİLİĞİ YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Corona Virüs salgınına karşı tedbirler tüm Türkiye'de alınmaya devam edilirken, Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha kuruluda aldığı yeni kararları açıkladı.

                Manisa Valiliğinde Vali Ahmet DENİZ başkanlığında yapılan İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında 3 önemli karar alındı.

                • Alınan kararlar kapsamında, market ve pazaryerlerine yapılmış kısıtlamalara ek olarak marketlere ve pazaryerlerine çocukların alınmamasına karar verildi.

                • Diğer bir karar da ise Taksi ve benzeri araçların şehirlerarası taşımacılık yapmasının yasaklanmasına, internet tabanlı yol arkadaşı bulma gibi uygulamalarla karşılaşılması ihtimaline karşılık, yapılan yol kontrol uygulamalarında sorulacak sorularla bu hususun denetlenmesine karar verildi.

                • Ayrıca vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılımını önlemek amacıyla belediyelerimizin, camilerimizin anons sistemlerinden ve kolluk görevlilerinin kullandığı araçlardan sürekli olarak vatandaşlarımızın gerekli olmadığı sürece dışarı çıkmamaları ve evde kalmaları için ikaz / anons yapılmasına, kolluk görevlileri tarafından cadde ve sokaklarda sosyal hareketlilik içinde olanlara zorunlu olmadıkça evde kalmaları konusunda uyarılarda bulunmalarına karar verildi.

         *Cengizhan ERDEM