Halıkent

MİNİK ELLER RAKETLERLE BULUŞTU

         İlçemiz Kaymakamlığı öncülüğünde, Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçemizde tenis sporuna olan ilgiyi artırmak, tenis kültürünü geliştirmek ve performans sporcusu yetiştirmek amacıyla ilkokullarda tenis eğitimlerine başlandı.

         İlçemizin Mustafa, Zehra, Saliha Kul İlkokulu ile Cumhuriyet İlkokulunun 3. ve 4. sınıf öğrencileri okullarının serbest etkinlik saatinde  okullarında ve ilçemiz Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’nda kurulan portatif tenis filesinde tenis eğitimlerine katılıyor.  

         Toplamda 73 öğrencinin devam ettiği tenis kursları öğrencilerimiz tarafından büyük ilgiyle karşılanıyor. Hayatlarında ilk defa tenis sporuyla karşılaşan öğrencilerimiz minik elleriyle raketlerine alışıyor.

        Geleceğin sporcularının erken yaşlardan itibaren verilen eğitimlerle şekilleneceğinden hareket le performans sporcularının keşfedilerek öğrencilerimizin müsabakalara katılması hedefleniyor.

          Kaymakamımız Adem KAYA’nın ilçemize gelişiyle birlikte tenis kortlarının yapılmaya başlaması ve yeni yapılacak olan tenis kortlarıyla ilçenin tenis kül- türünün gelişmesi hedefleniyor.

           İlkokuldan itibaren minik ellerin raketlerle buluşmasıyla performans sporcularının gelişmesi sağlanmış olacak.

         Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla hedef kitlenin diğer ilkokullar ile ortaokullarda da tenis eğitimlerinin başlamasıyla ilçemiz gençliği alışılmış branşlarının yanında farklı spor branşları ile tanışmış olacak.

* Cengizhan ERDEM