OFF- ROAD TİMİ, DEMİRCİ DAĞLARINDA

                Demirci Akıncıları Off-Road Timi tarafından düzenlenen "Demirci Off-Road Buluşması" renkli görüntülere sahne oldu.

                29 Aralık 2019 Pazar günü İlçemiz başta olmak üzere Gördes, Simav ve Sındırgı'dan gelen Off-Road'lular Demirci Akıncıları yolundan başlayarak karlı dağ yollarından yaklaşık 70 kilometrelik parkur da güçlükle ilerlediler.

                Demirci Akıncıları'nı ve İlçemizin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen, Off-Road buluşmasına yaklaşık 4x4, 35 dağ aracı katıldı.

                İlçemiz Akdere mahallesi parkur başlangıcı olan Akıncılar yolu girişinde Balıkesir Sındırgı, Kütahya Simav, Manisa -Gördes ve Demirci ilçelerinden gelen Off-Road'lılar sabahın erken saatlerinde bir araya geldiler.

                Demirci Akıncıları yolundan ilerleyen, Off-Road araçları, daha sonra Başalan mevki ve Bin 600 rakımlı gelin uçtu tepesine ulaştılar. Başalan Mevkiinde İlçemizin yöresel düğün yemeklerinen oluşan menü ile Off-Road'culara ikram yapıldı.

                Off-Road ekibi, Bin 600 rakımlı Gelinuçtu tepesine çıktığı yolda kar'a ve çamura saplanan araçlar diğer Off-Road ekipleri tarafından çekildi.

                Kütahya Simav ilçesinden Off-Road'a katılan Nuri KART; " Esnafım. Off-Road spor'una 5 yıldır gönül verdim. Demirci Akıncıları Off-Road timi bizi Demirci'ye davet etti. Çok zorlu bir parkurdu. Demirci'nin doğasını tanımış olduk. Çok keyifli bir Off-Road oldu" dedi.

 

HEDEFİMİZ DEMİRCİ'MİZİN DOĞAL GÜZELLİĞİNİ TANITMAK

                Demirci Akıncıları Off-Road Timi sözcüsü Mustafa Güven ÇİFTÇİ; " Demirci Akıncıları Off-Road timini kurduk. Kış mevsiminde İlçemizin dağlarında Off-Road yapmak için tüm Off-Road severlere davet çıkardık. Davetimize Simav'dan, Sındırgı'dan, ve Gördes'-ten 35'e yakın Off-Road aracı ve dağ sever katıldı. 70 kilometrelik parkur'da zor zamanlar yaşadık. Herkes birbirine destek vererek, Bin 600 rakımlı Gelinuçtu tepesine ulaştık.      Amacımız Millî mücadele şehri olan Demirci'de kurtuluş savaşının verildiği toprakları gelen katılımcılara göstermek ve İlçemizi tanıtmak. Gelecek yıl hedefimiz 100 OffRoad aracı ile bu organizasyonu gerçekleştirmek." dedi.

 

*Cengizhan ERDEM