Halıkent

OLİMPİK YÜZME HAVUZU HIZLA İLERLİYOR

                Belediyemizce ihalesi yapılan ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ inşaatı hızla yükseliyor.

                Gençlerin ve öğrencilerin yüzme sporu öğrenmeleri amacıyla Belediye Başkanı Selami SELÇUK'un Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile yaptığı görüşmeler neticesinde İlçemize yarı olimpik yüzme havuzu kazandırılmasına karar verildi.

                25 Ekim 2019 tarihinde ihalesi yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ve İlçemiz Belediyesince 1.596 M2 alana yapılacak olan ve  1000 M2 peyzaj alanı olacak olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda Bay-Bayan 4 duş kabini, 4 soyunma odası, 30 adet soyunma dolabı, antrenör ve yönetici odası, fuaye alanı ve seyirci izleme tribünü yer alacak.

                Eski Sanayi Site-si Eski Belediye Garajı alanına tek katlı 2 blok halinde yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunda şu anda A blokta bulunan havuzun dolgusu yapılarak, önümüzdeki günlerde beton dökümü yapılacak. Binanın kenar direklerinin yapımının tamamlanmasının ardından ay sonuna kadar hem kaba inşaat hem de yüzme havuzunun çatısı kapatılacak.

                Hava şartlarının müsaade ettiği süre içinde duş kabini ve soyunma odalarının yer aldığı B blokunda yer aldığı yarı olimpik yüzme havuzunda ay sonuna kadar inşaatın tamamlanması hedefleniyor.

 

İLÇEMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK; "Demirci'ye her alanda yeni yatırım ve hizmetleri buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemiz gençlerinin ve öğrencilerinin yararlanması amacıyla söz verdiğimiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yatırımının ihalesini yaptık ve hızla inşaata başladık.  Geleceğimiz olan kıymetli  gençlerimiz yüzme sporu antrenörleri ile yüzme sporunu öğrenecekler. İlçemizde yüzme sporu ile ilgili de yarışmalar ve faaliyetler düzenlenecek.

                Tesisimiz de engellilerimiz içinde gerekli kullanım alanları yer alırken, duş kabinleri, soyunma odaları, fuaye alanı gibi yerlerde yer alacak. İlçemize değer katacak bu dev yatırımı tamamlayarak en kısa sürede hizmete sunacağız" dedi.

 

*Cengizhan ERDEM