Halıkent

PAİNTBALL SAHASI HİZMETE AÇILDI

İlçemizde öğrenciler ve gençler için yeni bir spor dalının kazandırılması için yapılan Paintball sahası tamamlanarak hizmete sunuldu.

İlçemiz Belediyesinin projesi olan, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sarıçayır Doğa Aktiviteleri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi projesi kapsamında Turgut Özal Spor Sahasında Bin 800 metrekarelik alana yapımına başlanan Paintball sahasında çalışmalar tamamlandı.

Belediye Fen İşleri ekiplerinin de destek verdiği saha çalışmalarında oyun esnasında kullanılacak olan mevziler, çevre file çalışması ve alan düzenlemesi hızlı bir çalışma ile tamamlanarak, hizmete sunuldu.

Paintball sahasının tamamlanmasının ardından ilk açılış müsabakası da Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Erdoğan ve İlçe protokolünün katılımı ile yapıldı.

 

GENÇLERİMİZİN VE VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE

Belediye Başkanı Selami SELÇUK yaptığı açıklamada " Paintball zevkli ve vücudu tamamıyla çalıştıran bir spor. İlçemize kazandırmak için girişimlerimiz oldu. Saha  yapımını kısa sürede tamamladık. Saha açılışını Kaymakamımız Adem KAYA ve İlçe protokolümüzün katılımı ile düzenlediğimiz bir müsabaka ile yaptık. Gençlerimiz ve vatandaşlarımızı artık paintball sahamıza bekliyoruz. Takımlarını kurarak eğlenebilirler. İlçemize hayırlı olsun "dedi.

 

ORYANTİRİNG SPOR FAALİYETİNE DE KATKI SAĞLAYACAK

İlçemiz  Kaymakamlığı ve  Belediyesi  işbirliğiyle yürütülen projenin önemli faaliyetlerinden biri olan Oryantiring rotalandırılması ve haritalandırılması için çalışmalarına da Paintball sahası katkı sağlarken, ilçeye dışarıdan gelecek olan sporcuların bu spor faaliyetini ilçemizde yapma imkanı bulacaklar.

 Belediye Başkanlığı  koordinesinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce belirlenecek kurallar çerçevesinde önümüzdeki günlerde maç yapmak isteyen gençlerimiz ve vatandaşlarımıza gerekli duyurular yapılacak.

Paintball sahasında müsabaka yapacak olan takımlara alt ve üst kamuflaj kıyafet, koruyucu yelek, koruyucu kask, eldiven  ve oyun silahları verilecek.

Paintball sahasının kurulumunu sağlayan " Paintball Türkiye " tarafından paintball sporuna katkı sağlayan Kaymakamımız Adem KAYA ve Belediye Başkanı Selami SELÇUK'a teşekkür plaketi verildi.

*Cengizhan ERDEM