PAZARDA ÖNLEMLER ÜST SEVİYEDE

                Korona Virüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında İlçemiz pazarında vatandaşlar pazara maske ile gelirlerken, pazar girişinde kolonya, dezenfektan ve ateş ölçümleri yapıldı.

                İlçemiz pazarında korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı pazaryeri alanında zabıtalar tarafından karar gereği tezgahlar ile müşterilerin arasına şerit çekilerek sosyal mesafe uygulaması uygulanıyor.

                Diğer yandan pazaryerine alışverişe gelen vatandaşlar Zabıta ve Emniyet görevlilerince sosyal mesafe ile maskeli olanlar pazara alındı.

                Pazaryeri girişinde zabıtalar tarafından alış verişe gelen vatandaşların ateşleri ölçülürken, kolon ya ve dezenfekten da ikram edildi.

                Pazaryeri alanına Belediye ekiplerince kurulan 15 kişilik tim pazara gelen vatandaşlara dezenfektan ve kolonya ikramında bulundu.

                Emniyet görevlilerince de pazaryerinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kuralı çerçevesinde kimlik kontrollerini de sürdürülüyor.

                Vatandaşların pazaryerine alışveriş içinde çocuklarını getirmemeleri noktasında da görevlilerce de alanda kontroller sıklaştırıldı.

                Vatandaşlardan  İ.B. "Tüm tedbirlere riayet ediyoruz. Maskemizi takarak pazara geldim. Tüm bu önlemler bizim sağlığımız için. Uygulanan kararlara herkesin riayet etmesi gerekir." dedi.

HERŞEY VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN

                Belediye Başkanı Selami SELÇUK ise yaptığı açıklamada "İlçemizin bugün pazarı. Yeni alınan tedbirler çerçevesinde pazaryeri alanımızda gerekli önlemleri aldık. Vatandaşlarımızın pazara maskeleri ile gelmeleri noktasında gerekli uyarılar yapılıyor. Ayrıca pazara gelen vatandaşlarımızın ateşleri ölçülerek, kolonya ve dezenfektan ediliyor. Vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli " dedi.

 

* Cengizhan ERDEM