PROJE OKULU, 2 PROJEYİ BAŞARDI. İKİ ÖDÜL ALDI

     2019 - YKS'de tercihlerinde 23 öğrencisini Türkiye'nin seçkin üniversitelerine yerleştirmeyi başaran ve günden güne başarı çıtasını yükselten Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yine büyük bir başarıya imza atarak, 2 ödül kazandı.

     Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 2018- 2019 eğitim-öğretim yılında 2 adet eTwinning projesi MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü E-twinning Ulusal Destek Servisi tarafından ödüle layık görüldü.

      9.sınıflarla proje tabanlı yabancı dil öğrenimi üzerine  "A Book, A Thousand Events"(Bir Kitap Bin Etkinlik Projesi) ve 11. Sınıf Yabancı Dil Bölümü öğrencileriyle YKS-DİL sınavına yönelik kelime öğrenimi üzerine yürüttüğümüz  "Learning Vocabulary Through Snapwords and Web 2.00 Tools" (Web 2.00 araçları ile Kelime Öğretimi Projesi)   sekiz bin (8.000) proje arasından,  Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.

     Avrupa'dan ve Türkiye'den birçok ortak okulla beraber yürütülen projelerde 21. Yüz Yıl eğitim ve öğretim teknik ve metotları ve çok çeşitli Web 2.0 araçları kullanılmıştır.

eTwinning Kalite Etiketleri, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projelerine ve bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standartta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Özcan Darıcı, Okulumuz öğretmen ve öğrencilerimiz güzel başarı yakaladılar. 2 ödülle bu projeden başarı ile çıkmak bizleri mutlu etti. Bu noktada daha güzel çalışmaları başarmak için çalışmaya devam edeceğiz "dedi.

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'muz hazırladığı 2 başarılı proje ile 2 ödül kazandı. Okul idaremizi ve projeye gayret gösteren öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.

eTwinning Nedir?

     eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa'daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+´a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.