Serinesen RÜZGAR ÖĞRETMENİ KAYBETTİK

         1979 - 1984 yılları arasında ilk atama ile Demirci Lisesi’nde görevine başlayan Emekli İngilizce Öğretmeni Serinesen RÜZGAR’ı kaybettik.

         Şair, tiyatro eğit meni ve emekli İngilizce Öğretmeni sanatçı Serinesen RÜZGÂR (61), yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü

         Sırasıyla Kırkağaç, Konya - Yunak, Beyşehir ve Antalya’da görev yapmıştı. Birçok amatör tiyatro oyununda rol almış, üyesi olduğu Antalya Şairler Ozanlar ve Yazarlar Derneği'nde (ANŞOYAD) tiyatro eğitmenliği de yapmış sanatsever öğretmenimiz, en son Tiyatro Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (TED YAR-DER) sahneye koyduğu 'Dün Gece Tuhaf Bir Rüya Gördüm' adlı tiyatro eserinde oynamıştı.

         Doğa ve hayvansever kişiliğiyle de anınan, doğa ve dağ gezilerini hiç kaçırmayan bir çocuk annesi Serinesen RÜZGAR, 7 aydan beri kanser tedavisi görüyordu. Bir ay önce de 'Baba Şair' olarak tanınan ve İçişleri Bakanlığı'ndan emekli 94 yaşındaki şair babası Abdulbaki KOTAN'ı kaybeden Serinesen RÜZGAR, Kurşunlu Kabristanı'nda sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

* İLKNUR BURSALI